POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Musical "Blask" w Gdańsku. Piosenki Michaela Jacksona po...

  Musical "Blask" w Gdańsku. Piosenki Michaela Jacksona po polsku [ZDJĘCIA]

  Monika Jankowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  W niedzielę członkowie Ingenium z piosenkami z "Blasku" występowali przed... klientami sklepu Ikea
  1/25
  przejdź do galerii

  W niedzielę członkowie Ingenium z piosenkami z "Blasku" występowali przed... klientami sklepu Ikea ©Przemek Świderski

  "Blask", musical inspirowany życiem i twórczością Michaela Jacksona, mogli w niedzielę obejrzeć... klienci sklepu IKEA w Gdańsku. Spektakl w tej niecodziennej scenerii wystawili młodzi aktorzy z gdańskiego Stowarzyszenia Teatralnego Ingenium.
  Występują w całej Polsce, na scenach takich jak Teatr Wielki w Poznaniu, Sala Kongresowa w Warszawie czy Hala Stulecia we Wrocławiu. W swoje musicale wkładają całe serce. Mowa o młodych aktorach z gdańskiego Stowarzyszenia Teatralnego Ingenium. Ich najnowszym spektaklem jest "Blask", inspirowany osobą Michaela Jacksona.

  Zobacz ZDJĘCIA z występu artystów Stowarzyszenia Teatralnego Ingenium w Letniej Redakcji "Dziennika Bałtyckiego"

  Premiera miała miejsce w miniony poniedziałek, a w niedzielę członkowie Ingenium z piosenkami z "Blasku" występowali przed... klientami sklepu IKEA. Młodzi ludzie zachęcali do wspólnej zabawy, pokazywali kroki, a przy okazji zapraszali do zakupu maskotek - 1 euro od każdej zabawki ma być przeznaczony na edukację dzieci.

  Piosenki przedstawiane przez młodych artystów śpiewane były po polsku.
  - Jest to pierwszy w naszym kraju, zrealizowany na tak wielką skalę, spektakl wykonany w języku polskim, którego utwory w tak dokładny sposób odzwierciedlają przesłanie, jakie niosła za sobą twórczość Michaela Jacksona - mówi Karol Świtajski, opiekun grupy.

  Młodzi artyści przyznali, że choć się nie stresowali,to jednak przed klientami, którzy przyszli przede wszystkim na zakupy, występuje się inaczej niż przed tymi, którzy przyszli na spektakl do teatru.

  - Naszym zadaniem było przede wszystkim przyciągnąć publiczność, zachęcić ich do tego, by na chwilę przystanęli i zobaczyli, co mamy im do zaoferowania - mówił jeden z członków Ingenium, Patryk Klein.

  Jedne z najmłodszych członkiń stowarzyszenia, Wiktoria i Debora, stwierdziły jednak, że w ogóle się nie stresowały. Za to bardzo się cieszyły, kiedy podchodziły do nich inne dzieci i próbowały tańczyć razem z nimi.

  "Blask" przypomina zarówno te bardziej, jak i mniej znane utwory króla popu, niektóre w nietypowych aranżacjach Autorem choreografii jest Monika Bral - specjalistka od Jackson Style.

  Trwający 2,5 godziny spektakl kolejny raz w Gdańsku zostanie wystawiony 23 marca 2015 r. Więcej szczegółów na stronie stowarzyszenieteatralne.pl.

  Rezerwacja: 690-508-286

  Ceny biletów:
  szkolny: 32-38 zł/os.
  w przypadku zakupu przez całą szkołę: 26 zł/os.
  normalny: 58 zł/os.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Cena biletu ulgowego: 38 zł/os.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama