POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Mikołaj w gminie Kościerzyna

  Mikołaj w gminie Kościerzyna

  sura

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Mikołaj w gminie Kościerzyna
  Pomimo braku śniegu i w tym roku Mikołaj nie zawiódł dzieci i przybył na teren gminy Kościerzyna. Wraz ze swoimi pomocnikami oraz workami słodkich prezentów odwiedził przedszkola w: Skorzewie, Kłobuczynie, Wielkim Klinczu, Wąglikowicach, Łubianie i Niedamowie.
  Mikołaj w gminie Kościerzyna
  Dzieci z radością powitały Mikołajów pięknie przystrojonymi salami oraz występami artystycznymi, a już następnego dnia w Hali sportowej w Wielkim Klinczu odbył się IV Turniej Mikołajkowy w piłkę nożną halową roczników 2005-2006 oraz 2007-2008 realizowany w ramach gminnego programu profilaktyki antyalkoholowej.

  Na zaproszenie Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki odpowiedziało osiem drużyn. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”.
  W grupie „starszej” po raz kolejny bezkonkurencyjna okazała się drużyna Olimpijczyka Skorzewo, która zwyciężając z Wdą Lipusz oraz Santaną Wielki Klincz i remisując z Kaszubią Kościerzyna zdobyła siedem punktów. Na drugim miejscu z sześcioma punktami uplasowali się piłkarze z Lipusza, trzecia Kaszubia Kościerzyna zgromadziła 3 punkty. W grupie „młodszej” najlepsi okazali się być młodzi piłkarze Raduni Stężyca którzy zajęli pierwsze miejsce. Drugie miejsce zajęła drużyna Beniaminka 03 Starogard Gdański, ostatnie miejsce na „pudle” zdobył Olimpijczyk Skorzewo przed Snataną Wielki Klincz.

  Wśród zawodników każdej z grup wyłoniony został najlepszy strzelec oraz najlepszy bramkarz turnieju. W roczniku 2005-2006 tytuł króla strzelców zdobył Przemysław Wilma z Olimpijczyka Skorzewo, statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał Kacper Skiciak (Santana Wielki Klincz). Wśród zawodników rocznika 2007-2008 najlepszym strzelcem został Tobiasz Szlagowski (Beniaminek 03 Starogard Gdański), na pozycji bramkarza najlepszy był Kacper Mach (Radunia Stężyca). W trakcie turnieju przeprowadzona została prelekcja profilaktyki uzależnień. Każda z drużyn wysłuchała rad terapeuty z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie.

  Wspaniała atmosfera całego turnieju udzielała się nie tylko zawodnikom ale również licznie zgromadzonej publiczności. Organizatorzy przy współpracy ze Świętym Mikołajem zagwarantowali wszystkim uczestnikom słodkości oraz nagrody rzeczowe.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama