Lechia bezsilna w Poznaniu. Niski wymiar kary dla gdańskiego zespołu [ZDJĘCIA]

Tomasz Bolt/Polskapresse
Gdańska Lechia kończy rundę jesienną porażką. Podopieczni trenera Jerzego Brzęczka przegrali w Poznaniu z miejscowym zespołem Lecha 0:1. Był to najniższy wymiar kary dla gdańszczan, którzy rozegrali słabe zawody.

Po sobotnim meczu gdańszczanie zadowoleni mogą być tylko z jednego faktu, a konkretnie z tego, że poznaniacy razili w tym spotkaniu nieskutecznością i wręcz pudłowali na potęgę. Dzięki temu podopieczni trenera Jerzego Brzęczka przegrali zaledwie 0:1, choć w tym spotkaniu powinno paść zdecydowanie więcej goli.

Na listę strzelców w sobotnim pojedynku wpisał się tylko Dariusz Formella. W 34. minucie spotkania, po strzale tego zawodnika, futbolówka odbiła się jeszcze od Marcina Pietrowskiego, zmieniła kierunek i wpadła do siatki. Zarówno wcześniej, jak i też przez całą drugą połowę, Lech dążył uparcie do podwyższenia prowadzenia. Zaur Sadajew, Muhamed Keita i Kasper Hamalainen byli jednak bardzo nieskuteczni, nawet w sytuacjach, w których wystarczyło... przyłożyć nogę i skierować piłkę do pustej siatki.

Ostre słowa w kierunku federacji KSW. "To jest cyrk. Tam nie wygrywa sport, a chemia"

Gdańszczanie, mimo że powinni atakować rywala i szukać bramki wyrównującej, byli momentami wręcz bezradni i w zasadzie bronili się przed utratą gola. Z finału rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy nie mogą być zatem zadowoleni. Kibice, po solidnym spotkaniu z Piastem Gliwice na PGE Arenie, mieli prawo oczekiwać od swoich ulubieńców znacznej lepszej postawy.

- Ten mecz pokazał, że przed nami jeszcze dużo pracy, by "dobić" do takiego poziomu, jaki prezentował dziś Lech - powiedział po tym spotkaniu trener Jerzy Brzęczek.

Materiał oryginalny: Lechia bezsilna w Poznaniu. Niski wymiar kary dla gdańskiego zespołu [ZDJĘCIA] - Dziennik Bałtycki