POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
    PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

Rozwiń

Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

Lechia bezsilna w Poznaniu. Niski wymiar kary dla gdańskiego...

Lechia bezsilna w Poznaniu. Niski wymiar kary dla gdańskiego zespołu [ZDJĘCIA]

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

1/2
    przejdź do galerii

©Tomasz Bolt/Polskapresse

Po sobotnim meczu gdańszczanie zadowoleni mogą być tylko z jednego faktu, a konkretnie z tego, że poznaniacy razili w tym spotkaniu nieskutecznością i wręcz pudłowali na potęgę. Dzięki temu podopieczni trenera Jerzego Brzęczka przegrali zaledwie 0:1, choć w tym spotkaniu powinno paść zdecydowanie więcej goli.

Na listę strzelców w sobotnim pojedynku wpisał się tylko Dariusz Formella. W 34. minucie spotkania, po strzale tego zawodnika, futbolówka odbiła się jeszcze od Marcina Pietrowskiego, zmieniła kierunek i wpadła do siatki. Zarówno wcześniej, jak i też przez całą drugą połowę, Lech dążył uparcie do podwyższenia prowadzenia. Zaur Sadajew, Muhamed Keita i Kasper Hamalainen byli jednak bardzo nieskuteczni, nawet w sytuacjach, w których wystarczyło... przyłożyć nogę i skierować piłkę do pustej siatki.

Ostre słowa w kierunku federacji KSW. "To jest cyrk. Tam nie wygrywa sport, a chemia"

Gdańszczanie, mimo że powinni atakować rywala i szukać bramki wyrównującej, byli momentami wręcz bezradni i w zasadzie bronili się przed utratą gola. Z finału rundy jesiennej T-Mobile Ekstraklasy nie mogą być zatem zadowoleni. Kibice, po solidnym spotkaniu z Piastem Gliwice na PGE Arenie, mieli prawo oczekiwać od swoich ulubieńców znacznej lepszej postawy.

- Ten mecz pokazał, że przed nami jeszcze dużo pracy, by "dobić" do takiego poziomu, jaki prezentował dziś Lech - powiedział po tym spotkaniu trener Jerzy Brzęczek.