Gdańsk: Nie było nieprawidłowości na liście wyborczej PiS do...

  Gdańsk: Nie było nieprawidłowości na liście wyborczej PiS do Sejmiku

  Artur S. Górski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Prokuratura Okręgowa w Gdańsku umorzyła postępowanie w sprawie zmiany listy wyborczej PiS do pomorskiego Sejmiku. Prokuratura badała, czy nie doszło do nieprawidłowego sporządzenia listy kandydujących.

  Po skreśleniu z pierwszego miejsca na liście okręgu wyborczego nr 5 (Tczew, Nowy Dwór Gd., Malbork, Sztum i Kwidzyn) byłej pomorskiej wicewojewody Aleksandry Jankowskiej na jej miejsce został wpisany gdański radny PiS Ryszard Jędrzejczak.

  Przy rejestracji posłużono się podpisami zbieranymi pod wersję z Jankowską. Po interwencji komisji wyborczej działacze PiS musieli więc pośpiesznie zbierać kolejne podpisy. Prokuratura uznała, że działo się to za wiedzą i zgodą władz partii.

  - W toku postępowania ustalono, iż skreślenia jednego kandydata i wpisania innego dokonała osoba upoważniona przez pełnomocnika Wyborczego Komitetu PiS. W ramach upoważnienia była ona odpowiedzialna za wytworzenie zgłoszenia i naniesienie na nim listy kandydatów w ostatecznym kształcie, aprobowanym przez władze centralne PiS - powiedziała nam prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, dodając, iż błąd wynikał z pośpiechu i może być rozpatrywany co najwyżej w sferze etyki.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama