POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Lębork: Wybrano pełen skład rady powiatu lęborskiego [WIDEO,...

  Lębork: Wybrano pełen skład rady powiatu lęborskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]

  RED

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Lębork: Wybrano pełen skład rady powiatu lęborskiego [WIDEO, ZDJĘCIA]
  1/5
  przejdź do galerii
  Wybrano pełny skład zarządu powiatu lęborskiego. Zarząd Powiatu Lęborskiego ma już pięciu członków. Mimo propozycji, by w jego skład weszli radni z mniejszościowej koalicji, nie znaleziono chętnych.

  Wybrano pełny skład zarządu powiatu lęborskiego  Zarząd Powiatu Lęborskiego ma już pięciu członków. Mimo propozycji, by w jego skład weszli radni z mniejszościowej koalicji, nie znaleziono chętnych.
  O powyborczym zamieszaniu w Lęborku już pisaliśmy. Ze względu na brak pełnego składu Zarządu Powiatu poprzedni starostowie już po wyborze nowego starosty i jego zastępcy nadal... urzędowali w swoich gabinetach. Tłumaczyli się tym, że obligują ich do tego przepisy, które przewidują pracę zarządu tylko w pełnym składzie.

  Zobacz jak starostowie się tłumaczą:


  - Stary zarząd pełnił swoją funkcję do wyboru nowego składu, ale nowi starostowie też powinni pracować - uważał z kolei nowy starosta Edmund Głombiewski i zapowiedział audyt, który sprawdzi, czy podjęte przez starego starostę decyzję mają moc prawną.

  Wybory samorządowe

  W wyniku wczorajszych wyborów do Zarządu Powiatu weszli: Edmund Głombiewski, PiS (starosta), Maciej Barański (wicestarosta, KW SOS Macieja Barańskiego), a także Teresa Ossowska -Szara (Lepszy Lębork- Lepszy Powiat), Jacek Perłak (PiS), Jarosław Pruski (Lepszy Lębork-Lepszy Powiat).

  Zobacz przemówienie Waldemara Walkusza i dowiedz się na co się nie zgadza:


  Z uczestnictwa w zarządzie zrezygnowali radni koalicji PO, Ziemia Lęborska i Porozumienie Samorządowe. Przy wyborze członków zarządu nie zabrakło emocji. Były problemy z przyjęciem ślubowania jednego z radnych, potem dyskutowano nad składem.Nie obyło się bez wzajemnych przytyków. Jeszcze przed sesją nowemu przewodniczącemu Zdzisławowi Chojnackiemu z Ziemi Lęborskiej zarzucono... zdradę, bo wszedł do koalicji z LL i PiS. Ustalono też wynagrodzenie starosty, który zarobi 11 350 zł brutto.

  Pierwsza konferencja nowego zarządu


  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama