POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Subiektywny ranking. Po wyborach. Czas na wybór choinki

  Subiektywny ranking. Po wyborach. Czas na wybór choinki

  Tomasz Rozwadowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Subiektywny ranking Tomasz Rozwadowskiego.
  Subiektywny ranking. Po wyborach. Czas na wybór choinki

  ©archiwum

  1 Głupi tygodnia: Sejm. Niższa izba polskiego parlamentu nie wzięła sobie do serca miażdżących wniosków z raportu Najwyższej Izby Kontroli i nie odebrała strażnikom miejskim i gminnym uprawnień do kontroli prędkości. Oznacza to dalsze ustawianie fotoradarów w miejscach, w których najłatwiej złapać kierowców na przekroczeniach prędkości. Gminne budżety odetchną, ale bezpieczeństwo na drogach od tego się nie zwiększy.

  2 Czarny koń tygodnia: Robert Biedroń. Sensacyjne zwycięstwo polityka Twojego Ruchu i znanego działacza LGBT w drugiej turze wyborów na stanowisko prezydenta Słupska odbiło się szerokim echem nie tylko w Polsce i nie tylko w Europie.
  Aż trudno się doczekać kolejnych wyborów samorządowych i potencjalnych kandydatur, które mogą przyczynić się do wielkich zmian w polityce lokalnej w naszym kraju. Jest ciekawie, będzie jeszcze ciekawiej!

  3 Zatrudniony tygodnia:
  Donald Tusk. Poprzedni premier RP objął funkcję przewodniczącego Unii Europejskiej. Pierwszy gdańszczanin na czele kontynentu, to całkiem spory honor.

  4 Cytat tygodnia: "Dla mnie podstawową rzeczą jest profesjonalizm, ja odpowiadam w Lechii za ład korporacyjny". Wyznaje krakowska prawniczka Agata Kowalska, członkini zarządu gdańskiego klubu piłkarskiej ekstraklasy. Sportowo drużyna dołuje, może warto chociaż porządnie poukładać papierki.

  5 Bramkarz tygodnia: Paweł Adamowicz. Dotychczasowy prezydent Gdańska nie dał sobie strzelić gola i pewnie wygrał wyborczą dogrywkę. Nie powinien jednak zapominać, że poprzednia kadencja zakończyła się porządną żółtą kartką.

  6 Uśmiechnięty tygodnia: Andrzej Jaworski. Kontrkandydat wyżej wspomnianego Adamowicza nie krył swojej satysfakcji z wyniku elekcji. Po pierwsze, walczył o to stanowisko po raz trzeci, ale po raz pierwszy wywalczył drugą turę. Po drugie, uzyskał całkiem dobry wynik. Po trzecie, nie będzie musiał rządzić, z czego i ja się cieszę.

  7 Kość niezgody tygodnia: autobusy w Tczewie. Wciąż nie wiadomo, kto wygra przetarg na komunikację publiczną w tym mieście na lata 2015-2019. Krajowa Izba Odwoławcza przyznała ten kontrakt spółce Warbus, która średnio podoba się władzom miasta. Trwa patowa sytuacja i brak komunikacji w komunikacji.

  8 Aktywne tygodnia: okno życia w Kartuzach. Otwarte w lutym tego roku miejsce, w którym można pozostawiać niechciane noworodki, miało pierwszego klienta. Zdeponowany chłopczyk trafi niebawem do rodziny zastępczej. Powód do radości?

  9 Żywy tygodnia: Sylwester Wardęga. Wielu internautów chciało zobaczyć scenę tragicznej śmierci słynnego youtubera. Za ten przywilej będą musieli płacić oszustom, a śmierci Wardęgi nie zobaczą, ponieważ była od początku do końca wymysłem sprytnych aferzystów. Sto lat, Wardęgo!

  10 Otwarcie tygodnia: Jarmark Bożonarodzeniowy. Startuje w Gdańsku od dzisiaj. Jeśli ktoś z Was, mili Czytelnicy, znajdzie na nim cokolwiek fajnego do kupienia, proszę dać mi znać. Ewentualnych zwycięzców tego minikonkursu (zgłaszającego i towar) obiecuję wymienić w jednym z grudniowych wydań tej rubryki.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Q..a nastepny nawiedzony

   Egon (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   ... "objął funkcję przewodniczącego Unii Europejskiej. Pierwszy gdańszczanin na czele kontynentu" Człowieku co za bzdury piszesz. Tusk został tylko przewodniczącym rady europejskiej, czyli po...rozwiń całość

   ... "objął funkcję przewodniczącego Unii Europejskiej. Pierwszy gdańszczanin na czele kontynentu" Człowieku co za bzdury piszesz. Tusk został tylko przewodniczącym rady europejskiej, czyli po prostu sekretarką Merkelowej.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama