Wybuch zniszczył budynek

  Wybuch zniszczył budynek

  Joanna Surażyńska-Bączkowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wybuch zniszczył budynek
  1/11
  przejdź do galerii
  Pożar, kilka silnych eksplozji i ranny strażak OSP - to bilans dramatycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w minioną niedzielę w Dziemianach. W budynku gospodarczym znajdowały się substancje chemiczne, które służą do produkcji fajerwerków.
  Jeszcze tego samego dnia zatrzymano 27-letniego mężczyznę, mieszkańca powiatu kościerskiego, który w momencie zdarzenia znajdował się w budynku.

  - Wszczęliśmy śledztwo w kierunku sprowadzenia zdarzenia, które zagrażało życiu i zdrowiu wielu osób, za co grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności - mówi Mariusz Duszyński, zastępca prokuratora rejonowego w Kościerzynie. - Po przesłuchaniu mężczyzny zostały wobec niego zastosowane środki zapobiegawcze, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju.
  27-latek złożył wyjaśnienia, które obecnie są weryfikowane. Czekamy również na opinię biegłych, która pozwoli odpowiedzieć na pytanie, co mogło zainicjować wybuch. W tej sprawie zabezpieczyliśmy dokumentację firmy, a także laptopa.

  W miejscu zdarzenia cały czas trwają czynności. Akcja jest trudna ze względu na dużą ilość gruzu. Jak się dowiedzieliśmy, w piwnicy budynku gospodarczego znaleziono kolejne substancje chemiczne. We wspomnianym obiekcie 27-latek magazynował substancje chemiczne, a także je porcjował. Następnie były one sprzedawane przez internet. Ta działalność była prowadzona od ok. półtora roku. Mężczyzna współpracował z mieszkańcem Gdańska, który oficjalnie prowadził firmę. On również został przesłuchany.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama