Wygrana w Słupsku

UKS PCM Kościerzyna zanotował udany wyjazd do Słupska, gdzie pokonał miejscową Słupię. Dzięki tej wygranej i pauzie lidera tabeli I ligi AZS AWF Łączpol Gdańsk, podopieczne Dariusza Męczykowskiego zajmują pierwsze miejsce w I lidze piłki ręcznej kobiet.

Przed tym spotkaniem wiadome było, że będzie ono bardzo zacięte, ponieważ UKS PCM plasował się na drugim miejscu, a Słupia zajmowała trzecią pozycję. Początek zawodów był bardzo nerwowy w wykonaniu zarówno jednej jak i drugiej strony.

Efekt był taki, że pierwsza bramka padła dopiero po upływie sześciu minut. Zdobyły ją gospodynie. Przez większą część pierwszej połowy prowadziły słupszczanki, jednak w ostatnich minutach UKS PCM Kościerzyna wyszedł na prowadzenie i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11:9.

W drugiej części obydwie ekipy grały bardzo równo, jednak po upływie kwadransa kościerzynianki wyszły na prowadzenie 17:14. Słupia jednak wkrótce doprowadziła do remisu. Wydawało się, że o zwycięstwo będzie bardzo trudno, ale w końcowej fazie nasz zespół zagrał rewelacyjnie zdobywając kilka bramek z rzędu. Ostatecznie UKS PCM Kościerzyna wygrał 24:18.

Następny mecz UKS PCM zagra u siebie za tydzień. Przeciwnikiem będzie rewelacyjnie grający w tym sezonie zespół AZS AWF Łączpol Gdańsk.