Podzielili się punktami

Po zaciętym pojedynku Sokół Kościerzyna zremisował przed własną publicznością z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork

W kościerskiej Sokolni spotkały się zespoły, które znajdują się w rożnych miejscach tabeli. Pomimo dobrych występów, Sokół plasuje się nadal w środkowej części tabeli, natomiast zespół z Malborka to drużyna, która ma cały czas realne szanse na awans do elity. W tej sytuacji zdecydowanym faworytem tego pojedynku byli przyjezdni.

Podopieczni Andrzeja Gryczki rozpoczęli spotkanie znakomicie o czym świadczy wynik z 17 minuty, kiedy to gospodarze prowadzili 5:1. Przez dłuższy okres kościerscy szczypiorniści utrzymywali przewagę, jednak na dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej odsłony ekipa z Malborka doprowadziła do remisu. W ostatnich minutach zawodnicy malborskiej drużyny wypracowali zdecydowaną przewagę i ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych 16:14.
Przewaga gości utrzymywała się również na początku drugiej części meczu. Szczypiorniści z Malborka skutecznie kończyli większość swoich akcji i znakomicie grali w defensywie. Na efekty takiej gry nie trzeba było długo czekać.

Polski Cukier na kilkanaście minut przed zakończeniem pojedynku prowadził przewagą czterech trafień. Jednak Sokół nie dał za wygraną. Dzięki skutecznie wykorzystanym rzutom karnym przez Macieja Reichla Sokół doprowadził do remisu 24:24. Przeciwnicy jeszcze raz rzucili dwie bramki, jednak taką samą liczną trafień szybko odpowiedzieli gospodarze. W efekcie mecz zakończył się remisem 26:26.