Gdańsk: W nowych tramwajach pękają... szyby

  Gdańsk: W nowych tramwajach pękają... szyby

  Anna Bielińska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Cztery z pięciu tramwajów bydgoskiej firmy PESA, które jeżdżą po gdańskich torach, uległy już uszkodzeniu. Na jeden z nich spadł konar drzewa, w innych popękały szyby.
  - We wszystkich trzech PESACH Swing 120NaG pękły boczne szyby w kabinie. Jeszcze tego samego dnia oddaliśmy tramwaje do naprawy - mówi Krzysztof Wojtkiewicz z Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. - PESY objęte są gwarancją. Z powodu uszkodzeń została przedłużona na trzy lata.

  Przyczyną kłopotów z tramwajami była prawdopodobnie wichura, która przechodziła w ostatnich dniach przez Gdańsk.

  - Nie wykluczamy, że PESY mogły się zepsuć wskutek anomalii pogodowych - podkreśla Michał Żurowski, rzecznik firmy PESA. - Możliwe są jednak również dwa inne powody. Swingi mogły mieć ukrytą wadę szkła, gdyż szyby we wszystkich uszkodzonych tramwajach popękały w tym samym miejscu. Usterki mogły być też spowodowane nierównym torowiskiem.

  Ostatnią przyczynę wyklucza jednak biuro prasowe prezydenta Gdańska. - Wszystkie tory są wyremontowane. Jedyne miejsce, gdzie tramwaje jeżdżą jeszcze po starych szynach, to krótki odcinek na ul. Grunwaldzkiej we Wrzeszczu. W drugiej połowie marca rozpoczną się tam prace - wyjaśnia Emilia Salach- Pezowicz z gdańskiego magistratu.

  Firma PESA podkreśla, że taki incydent zdarzył się po raz pierwszy.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Większej głupoty nie słyszałem

   Undefined (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 10

   Mocniejszy wiatr, który ostatnio się przytrafił, to jest taka anomalia, żeby niszczyć szyby w nowych tramwajach? Dziwne, że tylko Pesy popękały...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama