POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Prof. Jacek Jassem: Sam pakiet onkologiczny raka nie wyleczy...

  Prof. Jacek Jassem: Sam pakiet onkologiczny raka nie wyleczy [ROZMOWA]

  Jolanta Gromadzka-Anzelewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Z prof. Jackiem Jassemem, kierownikiem Kliniki Onkologii i Radioterapii UCK, rozmawia Jolanta Gromadzka-Anzelewicz.
  Prof. Jacek Jassem: Sam pakiet onkologiczny raka nie wyleczy [ROZMOWA]

  ©archiwum DB

  Jak klinika, którą Pan kieruje, przygotowuje się do realizacji pakietu onkologicznego, który Ministerstwo Zdrowia zamierza wprowadzić w życie 1 stycznia 2015 r?
  W UCK, w którym pracuję, największym szpitalu w województwie pomorskim, blisko 40 proc. chorych ma rozpoznanie choroby nowotworowej. Przygotowania do wprowadzenia pakietu obejmują więc cały szpital, nie tylko moją klinikę, w której 100 proc. stanowią rzeczywiście chorzy onkologiczni. Powołano specjalny zespół, który opracowuje całą logistykę działań, w tym koordynatorów procesu diagnostyki i leczenia. Taki wymóg stawia nowa ustawa. Najpewniej w tej sytuacji trzeba będzie zatrudnić dodatkowe osoby, np. absolwentów Wydziału Nauk o Zdrowiu. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to dla nas trudny czas, ale nie możemy pozostawić chorych własnemu losowi. Jestem przekonany, że działania te będą modyfikowane w trakcie realizacji całego procesu, bo wielu rzeczy nad nie da się dzisiaj przewidzieć. Chciałbym przy tym zaznaczyć, że tzw. pakiet onkologiczny nie ma nic wspólnego z naszym Cancer Planem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama