27.10.2016
  Czwartek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń
  27.10.2016
  Zwiń

  Naucz się nowego zawodu

  Naucz się nowego zawodu

  Karolina Kulaszewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Mieszkańcy Gdańska, którzy ukończyli 45 lat i nie mają pracy, ale nie są zarejestrowani w PUP jako osoby bezrobotne, mają szansę na zdobycie nowych kwalifikacji, które pomogą im w znalezieniu zatrudnienia.
  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku rozpoczął nabór kandydatów do udziału w projekcie "Razem dla siebie - razem dla innych".

  - W projekcie udział weźmie 60 wytypowanych osób - wyjaśnia Sylwia Ressel, rzecznik prasowy gdańskiego MOPS. - Uczestnicy przedsięwzięcia przejdą najpierw cykl szkoleń tak zwanych dowartościowujących. Wszystkie zajęcia odbywać się będą pod okiem specjalistów, psychologów, pedagogów, pracowników gdańskiego MOPS.


  W trakcie szkoleń osoby uczestniczące w przedsięwzięciu będą się uczyć m.in. otwartości, pozytywnej motywacji, chęci do działania, do zadbania o siebie i rodzinę - dodaje Sylwia Ressel.

  Następna część projektu to szkolenie praktyczne. Panowie zdobywać będą kwalifikacje w zakresie prac budowlano-remontowych i wykończeniowych, z kolei panie w zakresie prac porządkowych.
  Praktyki będą się odbywać się w firmach, które udostępnią uczestnikom projektu warsztat pracy.

  - Chodzi o to, aby "dać ludziom wędkę" - zaznacza Sylwia Ressel - spowodować zmianę ich postawy życiowej i wzrost motywacji do aktywnego poszukiwania pracy. Mamy także nadzieję, że z nowymi umiejętnościami, szczególnie w zakresie remontów, budowlanki, bez trudu znajdą zatrudnienie i stałe źródło dochodu.

  Uczestnicy, którzy pozytywnie przejdą szkolenia, otrzymają certyfikaty Zakładu Doskonalenia Zawodowego, które w przyszłości pomogą im uzyskać nową pracę.

  Twórcami, jak również realizatorami projektu, który potrwa do końca przyszłego roku, są Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdańsku, w partnerstwie z Fundacją "Pomóż sobie i innym" oraz Bałtycką Agencją Rozwoju Regionalnego.

  Zgłoszenia do udziału w przedsięwzięciu przyjmowane są w dni powszednie, w godz. od 8 do 16, pod numerem tel. 058 346 13 95 (u p. Ewy Szczepaniak lub Hanny Peplińskiej). Zapisywać można się również w filii Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ul. Spadzistej 5 w Gdańsku, pod numerem tel. 058 305 32 08.

  Projekt "Razem dla siebie - razem dla innych" otrzymał ponad milion złotych dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo