POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Okno Życia. Kiedy Bóg

  Okno Życia. Kiedy Bóg drzwi zamyka... [KOMENTARZ]

  Bogdana Wachowsk,a zastępca redaktora naczelnego

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Okno Życia. Kiedy Bóg drzwi zamyka... [KOMENTARZ]
  Za każdym razem, kiedy w oknie życia pojawia się jakieś dziecko, przypomina mi się dyskusja, jaka przetoczyła się przez media dwa lata temu. Sprowokowała ją informacja, że Komitet Praw Dziecka ONZ chce wymóc na Parlamencie Europejskim wprowadzenie zakazu funkcjonowania takich punktów.
  Okno Życia. Kiedy Bóg drzwi zamyka... [KOMENTARZ]
  Urzędnicy tłumaczyli wtedy, że dzieci mają prawo do poznania swoich rodziców, a gdy trafiają do okien życia, są tego prawa pozbawione. Spory o zasadność ich funkcjonowania toczą się do dziś, tymczasem dzięki otwartemu kilka miesięcy temu oknu w Kartuzach uratowano wczoraj chłopczyka. Być może nigdy nie pozna swojej matki czy ojca, ale dzięki nim żyje. A oni sami mają jeszcze kilka tygodni na podjęcie decyzji, czy po niego nie wrócić. Gdyby zostawili go na śmietniku ( i o takich przykrych historiach przychodzi nam czasami pisać), takiego wyboru raczej już by nie mieli…

  Dlatego ja nie mam wątpliwości, bo jak pisał ks. Jan Twardowski: "Kiedy Bóg drzwi zamyka, to otwiera okno". Dla tego malca otworzył okno życia w Kartuzach.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama