28.10.2016
  Piątek

  O czym piszemy na plus.dziennikbaltycki.pl

  Rozwiń

  Niepubliczna toaleta

  Niepubliczna toaleta

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Chciałbym się poskarżyć na obsługę dworca kolejowego w Pruszczu Gdańskim - napisał do nas pan Marcin. Stwierdza, iż obsługa dworca nie pozwala pasażerom pociągów korzystać z dworcowej toalety.
  - Moi znajomi z Kanady przeżyli szok, gdy musieli najpierw wysłuchać informacji od pani z kasy, że "trzeba było się załatwić w pociągu", a potem ich dzieci musiały pójść za potrzebą w pobliskie krzaki.

  Nasz czytelnik pochodzi z Pruszcza, a pracuje w Warszawie. Na dworcu w Pruszczu zjawia się często.

  - Toaleta znajduje się naprzeciwko poczekalni, więc naturalne byłoby, że jest przeznaczona dla pasażerów.
  Na drzwiach jest napisane "toaleta", są piktogramy kobiety i mężczyzny. Obsługa dworca, a konkretnie ajentka z kasy biletowej, upierają się jednak, że skoro to oni ją sprzątają, to jest ich, służbowa.

  I nikt inny, w tym pasażerowie, nie mogą z niej skorzystać. Nie chcieli jej udostępnić nawet pięcioletniej dziewczynce. Pewnie bali się, że dokona takich zniszczeń, że nie da się tego nigdy posprzątać - ironizuje pan Marcin.

  - Tak oczywiście nie powinno być. Zgłoszę sprawę naszemu Wydziałowi Gospodarki Komunalnej oraz Straży Miejskiej. Ta toaleta oczywiście powinna być publiczna. Niestety, kolej to nie jest łatwy partner - powiedział nam Bartosz Gondek, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Pruszcza Gdańskiego.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo