NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Powiat kościerski: Policjanci ujawnili kolejną "dziuplę"...

  Powiat kościerski: Policjanci ujawnili kolejną "dziuplę" samochodową

  Joanna Surażyńska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, którzy zostali zatrzymani przez policjantów z Chojnic i Karsina. Podczas wspólnej akcji funkcjonariuszy na terenie gminy Karsin ujawniono dziuplę samochodową. Na miejscu znaleziono nie tylko skradzione auta, ale również wiele części samochodowych.
  - Policjanci podczas wspólnej akcji zatrzymali dwie osoby i zabezpieczyli pojazdy marki Audi A6 i Volkswagen Passat, które zostały skradzione w Niemczech - mówi Janusz Matrejek, rzecznikprasowy Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. - Na miejscu ujawniono także części karoserii, silniki i wyposażenie z wielu innych pojazdów, również pochodzących z kradzieży na terenie Niemiec.

  Znaleziono pocięte karoserie, pochodzące od takich samochodów, jak porsche cayenne, audi, opel, oraz silniki i elementy ich wyposażenia. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy już usłyszeli zarzuty paserstwa. Teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.


  - Ta sprawa ma charakter rozwojowy i możliwe są dalsze zatrzymania - mówi Janusz Matrejek.

  Warto dodać, że jest to już kolejny przypadek ujawnienia dziupli samochodowej na terenie powiatu kościerskiego. Podobna sytuacja miała miejsce przed dwoma tygodniami. Wówczas policjanci odzyskali skradzione w Niemczech luksusowe samochody o wartości 400 tysięcy złotych.

  Na terenie jednej z posesji w gminie Stara Kiszewa funkcjonariusze znaleźli samochód marki BMW serii 5. Okazało się, że został skradziony w Niemczech. Przeszukując posesję, śledczy znaleźli wiele
  części od innych samochodów, głównie niemieckich marek. Były tam m.in. pocięte karoserie, silnik itp. Właściciel posesji nie potrafił wyjaśnić funkcjonariuszom, jak te elementy znalazły się na terenie jego posesji. Mężczyzna został zatrzymany.

  Następnego dnia rano policjanci znaleźli także ukryte w polu w tej samej miejscowości BMW X6. Jak ustalili funkcjonariusze, samochód ten również został skradziony w Niemczech.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama