NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  85 urodziny Gdyni. Możesz stworzyć jubileuszową księgę

  85 urodziny Gdyni. Możesz stworzyć jubileuszową księgę

  A. Grzegorczyk

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Bez cenzury i ingerencji redaktorskich, czyste wspomnienia - tak jak chcą przedstawić je potomnym sami gdynianie. Jubileuszowa Księga Gdynian, tworząca jedyną w swoim rodzaju kronikę miasta z okazji 85 urodzin Gdyni, 10 lutego zostanie wystawiona na ekspozycji Muzeum Miasta Gdyni. Ale można będzie ją nie tylko oglądać.

  - Prezydent Wojciech Szczurek zaprosił gdynian do zapisania swoich wspomnień w Jubileuszowej Księdze dokładnie 10 lat temu, kiedy Gdynia obchodziła 75-lecie - przypomina Joanna Grajter, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gdyni. - Pomysł bardzo gdynianom się spodobał. Przez rok udało się zgromadzić około 300 kart, a raczej opowieści, wspomnień, refleksji, opatrzonych fotografiami, dokumentami, drzewami genealogicznymi, wierszami, a nawet jednym utworem muzycznym. Teraz,
  po 10 latach chcemy dać szansę kolejnym mieszkańcom miasta i wszystkim, którzy czują się z Gdynią związani, by dołożyli do niej kolejne strony.

  Wszyscy, którzy chcą zostać kolejnymi autorami księgi, tak jak 1o lat temu, mogą przekazywać swoje wspomnienia do zespołu prasowego Urzędu Miasta Gdyni, mieszczącego się w pokoju 202 przy al. Marszałka Piłsudskiego 52/54 lub elektronicznie na adres internet@gdynia.pl.
  - I podobnie jak 10 lat temu prosimy o ograniczenie prac do dwóch stron formatu A4 plus fotografie - mówi Joanna Grajter.

  Wspomnienia zbierane będą przez okrągły rok, a w następne, 86 urodziny Gdyni, zostaną przekazane do Muzeum Miasta Gdyni, gdzie dołączą do istniejącej już księgi.

  Wielka skrzynia obita skórą, do której składane są prace, tworzące Księgę Jubileuszową, w najbliższy czwartek pojawi się na ekspozycji Muzeum Miasta Gdyni. W urodziny miasta placówkę będzie można odwiedzić, nie płacąc za bilet.

  Ekspozycja księgi to jednak nie wszystko, co muzeum przygotowało z okazji urodzin miasta. Na pierwszym piętrze zobaczymy też wystawę fotografii "Kiedy Gdynia stawała się miastem 1925-27", a
  gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli wziąć
  udział w lekcji muzealnej "85 miejsc na 85 lat miasta Gdyni".
  Zapisy pod nr. tel. 58 66 20 935/7.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama