NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Gdynia: Invest Komfort chce kupić tereny Dalmoru

  Gdynia: Invest Komfort chce kupić tereny Dalmoru

  Szymon Szadurski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Grunty Dalmoru tuż przy Sea Towers to bardzo atrakcyjne tereny. Powstanie na nich kompleks nowoczesnych gmachów

  Grunty Dalmoru tuż przy Sea Towers to bardzo atrakcyjne tereny. Powstanie na nich kompleks nowoczesnych gmachów ©Grzegorz Mehring

  Gdyński deweloper Invest Komfort uzyska prawdopodobnie prawo do zabudowania 20-hektarowego, wyjątkowo atrakcyjnego terenu mola Rybackiego w Gdyni. Na obszarze położonym za najwyższym, pnącym się na wysokość ponad 140 m kompleksem mieszkaniowym w Polsce - Sea Towers, powstać ma tętniący dzień i noc życiem, ekskluzywny obszar Śródmieścia.
  Grunty Dalmoru tuż przy Sea Towers to bardzo atrakcyjne tereny. Powstanie na nich kompleks nowoczesnych gmachów

  Grunty Dalmoru tuż przy Sea Towers to bardzo atrakcyjne tereny. Powstanie na nich kompleks nowoczesnych gmachów ©Grzegorz Mehring

  Ministerstwo Skarbu Państwa do wtorku czekało na oferty zakupu spółki Dalmor, dysponującej tym terenem, a przedstawiciele Invest Komfortu rzutem na taśmę zdecydowali się złożyć taką propozycję.
  - Nasza oferta prywatyzacyjna została wysłana kurierem do Warszawy - potwierdza Janusz Kraiński, członek zarządu Invest Komfortu.

  Dopóki reprezentanci Ministerstwa Skarbu Państwa nie przeanalizują propozycji dewelopera i nie zdecydują się na podpisanie umowy prywatyzacyjnej, nie są ujawniane szczegóły w tej sprawie.
  Wiadomo jednak, że tereny, którymi dysponuje Dalmor, wycenione mogą zostać nawet na kilkaset mln złotych. Zdaniem specjalistów ich zabudowa pochłonie zaś kwotę liczoną już nie w milionach, lecz miliardach złotych. Piotr Tarkowski, pełnomocnik zarządu Invest Komfortu, informował w ubiegłym roku, iż firma szuka partnerów w kraju i za granicą, aby zrealizować tę inwestycję. Także w zeszłym roku gdyńscy samorządowcy opracowali i przyjęli dla terenu mola Rybackiego plan zagospodarowania przestrzennego. Dopuszcza on zlokalizowanie na tym unikatowym w skali kraju obszarze, bo otoczonym z trzech stron morzem, budynków mieszkaniowych i usługowych, związanych m.in. z turystyką i sportem. Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni ds. inwestycji, jednym tchem wymieniał zalety, jakie pociągnie za sobą zabudowa dalmorowskich gruntów.

  - Dotychczas obszar ten otwierany był dla szerszej publiczności tylko dwa razy, przy okazji wielkich zlotów żaglowców - przypomina Marek Stępa. - Turyści i mieszkańcy bardzo pozytywnie odbierali możliwość spojrzenia na skwer Kościuszki i basen Prezydenta z perspektywy drugiego pirsu. Wyobrażam sobie więc, iż na molu Rybackim powstaną liczne miejsca, w których mieszkańcy i turyści będą mogli relaksować się, jedząc, pijąc, słuchając muzyki i rozkoszując się widokiem na morze.

  Budynki na gruntach sprzedawanych przez Skarb Państwa nie będą bardzo wysokie.
  - Skala zabudowy odpowiadać będzie budynkom w śródmieściu Gdyni, a większość z nich będzie nawet niższa - mówi Marek Karzyński, dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni. - Wyjątek stanowić będzie bardzo wysoki, jak na gdyńskie warunki, budynek u nasady mola. Ma być kontrapunktem dla Sea Towers, osiągnie wysokość niższej z dwóch wież.

  Oznacza to, że wieżowiec ten będzie piąć się w górę na ponad 90 m (około 30 pięter). Jeśli jednak minister skarbu zaakceptuje ofertę Invest Komfortu, i tak nie cały teren mola zostanie zabudowany budynkami usługowo-mieszkaniowymi. Ogólnodostępne mają zostać nabrzeża, aby turyści bez przeszkód mogli oglądać piękne, cumujące w tym miejscu wycieczkowce oraz zerkać na planowaną przystań jachtową. Na końcu pirsu wydzielony zostanie też teren pod muzeum żeglarstwa i plac pod organizację imprez masowych.

  Grunt po spółce Dalmor zabudowywany będzie prawdopodobnie etapami przez około 8-10 lat. Na wszystkie obiekty inwestor ma obowiązek rozpisać konkursy architektoniczne.


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Grupa poszkodowanych i oszukanych z trojmiasta

   Grupa Radcow Prawnych (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Odradzam a nawet Ostrzegam kupno mieszkania u tego dewelopera !
   Zaoszczędzisz sobie wielkich problemów i zdrowia jeśli nie kupisz tam mieszkania od ponad 500tys. pln w górę.
   Dalej idą tylko w...rozwiń całość

   Odradzam a nawet Ostrzegam kupno mieszkania u tego dewelopera !
   Zaoszczędzisz sobie wielkich problemów i zdrowia jeśli nie kupisz tam mieszkania od ponad 500tys. pln w górę.
   Dalej idą tylko w górę z cenami...to jest jakiś kosmos i nienormalne !
   To nie tylko to...to dają swoich klientow, ktorych nieustannie naciaga na
   - zakazane umowy deweloperskie z niedozwolonymi klauzulami, zakazanymi przez UOKIK ( wszczete postepowanie karne )
   - nieuczciwych doradcow kredytowych
   - tanie wykonastwo i podwykonawcy zatrudnieni na wlasnej dzialalnosci co udaja pracownikow tej firmy
   - drogie czynsze, ukryte oplaty, zawyzone metraze
   - straszne problemy i mnostwo powaznych, różnych wad i usterek co skutkuje sprawami klientow przeciwko Invest Komfort w sadach
   UWAGA Nie polecam
   Grupa Radców Prawnychzwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama