POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Pierwsza sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Jan...

  Pierwsza sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego. Jan Kleinszmidt został przewodniczącym [ZDJĘCIA]

  Kazimierz Netka

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Inauguracyjna sesja Sejmiku Województwa Pomorskiego V kadencji
  1/12

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Kazimierz Netka

  W poniedziałek podczas I sesji Sejmiku, radni wybrali przewodniczącego Sejmiku Województwa Pomorskiego. Został nim Jan Kleinszmidt z Platformy Obywatelskiej. Głosów „za” było 30, przeciw - 3 głosy.
  Ślubowaniem radnych i wyborem przewodniczącego rozpoczęło się posiedzenie pierwszej sesji V kadencji Sejmiku Województwa Pomorskiego. Obrady otworzył i poprowadził radny senior Mirosław Batruch (PSL). Ślubowanie złożyli wszyscy radni - razem 33. Zgłoszono tylko jednego kandydata do sprawowania funkcji przewodniczącego Sejmiku przez czteroletnią kadencję - Jana Kleinszmidta, który był przewodniczącym także podczas poprzedniej, czwartej kadencji.


  Wybory 2014. Pierwsze sesje nowo wybranych rad miast na Pomorzu [ZDJĘCIA]  To była spokojna sesja. Przed wyborem przewodniczącego padło z sali jedno pytanie, zadane przez radną Annę Gwiazdę z PiS. - Czy będzie kontynuowane łamanie standardów, jak na przykład przeniesienie oświadczeń klubowych i interpelacji z początku obrad sesji na jej koniec, kiedy już wszyscy śpieszą się do domów? - dopytywała Gwiazda.
  Kandydat na przewodniczącego odparł, że przeniesienie tego punktu programu sesji było wynikiem demokratycznej decyzji radnych Sejmiku.

  Wyniki wyborów samorządowych na Pomorzu. Przewodniczący rad miast [LISTA, ZDJĘCIA]  W tajnym głosowaniu za powierzeniem Janowi Kleinszmidtowi funkcji przewodniczącego opowiedziało się 30 radnych, a przeciw było 3 radnych wojewódzkich. Nowy przewodniczący zapowiedział, że będzie kontynuował dotychczasowe prace Sejmiku, nadal zacieśniając kontakty z sąsiednimi województwami - zachodniopomorskim i warmińsko-mazurskim, a także z regionami nadbałtyckimi w innych państwach.

  - Mam nadzieję, że nie zawiedziemy zaufania wyborców - powiedział przewodniczący Jan Kleinszmidt.
  W głosowaniu wybrano także trzech wiceprzewodniczących pomorskiego Sejmiku. Zostali nimi: Waldemar Bonkowski (PiS) - 18 głosów "za", Grzegorz Grzelak (PO) - 33 "za" oraz Józef Sarnowski (PSL), którego wybrało 32 radnych. Kontrkandydatów na te stanowiska nie zgłoszono.

  We wtorek druga sesja pomorskiego Sejmiku V kadencji. Po południu odbędą się wybory marszałka województwa, wicemarszałków oraz członków Zarządu Województwa. Jest prawie pewne, że marszałkiem na kolejną kadencję zostanie Mieczysław Struk.

  Więcej we wtorkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" z dn. 2.12.2014 r.


  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Wyniki wyborów samorządowych w woj. pomorskim

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama