W Oliwie obawiają się biurowca. Za wysoki, za brzydki?...

  W Oliwie obawiają się biurowca. Za wysoki, za brzydki? [WIZUALIZACJE]

  Ewelina Oleksy

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jeśli dojdzie do realizacji tej inwestycji, z pewnością zadbamy, by budynek elegancko wkomponował się w otoczenie - mówi Marcin Hanowicz, dyrektor ds.
  1/3
  przejdź do galerii

  Jeśli dojdzie do realizacji tej inwestycji, z pewnością zadbamy, by budynek elegancko wkomponował się w otoczenie - mówi Marcin Hanowicz, dyrektor ds. sprzedaży Grupy Inwestycyjnej VESTA, który podkreśla, że nie ma powodów do niepokoju, bo deweloper nie ma jeszcze konkretnych planów dla działki przy ul. Derdowskiego. ©mat. prasowe

  Jeszcze nie rozpoczęła się jego budowa, a już wystawiony jest na sprzedaż i wzbudza kontrowersje. Mowa o biurowcu, jaki może powstać przy ul. Derdowskiego w Oliwie.
  Ogłoszenie w internecie brzmi: "Gdańsk Oliwa - nowy biurowiec sprzedam. Cena - 4,8 mln zł netto, 1000 m od Olivia Business Centre, budynek 5-kondygnacyjny". Ta treść, opatrzona wizualizacją budynku, wywołała alarm wśród mieszkańców zabytkowego serca dzielnicy.

  - Nie byłoby nic złego w tym, że dzielnica się rozwija, jednak budowa w tym miejscu tak wysokiego budynku o wątpliwej estetyce spowoduje wzmożenie ruchu w sercu starej Oliwy i może mieć wiele niekorzystnych skutków - wyjaśnia obawy mieszkańców Julia Lewandowska, wiceprezes Stowarzyszenia Przyjaciół Oliwy. - Sprawę trzeba nagłośnić, zanim będzie za późno!

  Działka o powierzchni 415 m kw.
  przy ul. Derdowskiego należy do gdańskiego dewelopera VESTA Grupa Inwestycyjna. Miasto sprzedało ją w 2010 r. za 692 tys. 100 zł brutto. Plan zagospodarowania dla tego terenu mówi, że mogą tam powstać budynki nie wyższe niż 12-metrowe. A na podstawie wizualizacji można sądzić, że biurowiec tę wysokość przekracza.

  - Do tej pory nie docierały do nas żadne głosy sprzeciwu dotyczące ewentualnej inwestycji w tym miejscu - podkreśla Dariusz Wołodźko z gdańskiego magistratu. - Nie wpłynął też wniosek do Wydziału Urbanistyki, Architektury i Ochrony Zabytków o pozwolenie na budowę.

  Marcin Hanowicz, dyrektor ds. sprzedaży Grupy Inwestycyjnej VESTA, podkreśla, że nie ma powodów do niepokoju, bo deweloper nie ma jeszcze konkretnych planów dla działki przy ul. Derdowskiego.

  - Nie posiadamy projektu budowlanego ani pozwolenia na budowę. Aktualnie prowadzimy działania marketingowe, mające na celu ustalenie zapotrzebowania rynku na tego typu inwestycje - tłumaczy zamieszczenie ogłoszenia w internecie. - Decydując się na realizację budowy, będziemy zobowiązani spełnić warunki zawarte w planie zagospodarowania. Będziemy też musieli uzgodnić wygląd budynku z konserwatorem zabytków. Jeśli dojdzie do realizacji tej inwestycji, z pewnością zadbamy, by budynek elegancko wkomponował się w otoczenie.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo