Chojnice. Policja znalazła zwłoki 19-letniego mężczyzny. To...

  Chojnice. Policja znalazła zwłoki 19-letniego mężczyzny. To pierwsza ofiara mrozu na Pomorzu

  Piotr Furtak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Chojnice. Policja znalazła zwłoki 19-letniego mężczyzny. To pierwsza ofiara mrozu na Pomorzu
  Mężczyzna, który zamarzł w okolicach Lichnów, jest jedną z pierwszych ofiar minusowych temperatur tej jesieni. W sobotę z powodu wychłodzenia w całym kraju zmarło 5 osób.
  Chojnice. Policja znalazła zwłoki 19-letniego mężczyzny. To pierwsza ofiara mrozu na Pomorzu
  - W sobotę około godziny 15 dyżurny został poinformowany o znalezieniu zwłok w okolicach Lichnów - mówi Magdalena Stolp, oficer prasowy chojnickiej policji. - Ustaliliśmy, że to dziewiętnastoletni chłopak. Na miejscu był prokurator i to prokuratura przejęła śledztwo w tej sprawie.

  Z nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna był rozebrany, policjanci tego jednak nie potwierdzają. Policjanci nie chcieli nic więcej mówić na temat tej sprawy.
  Odsyłano nas do prokuratora. Wprawdzie udało nam się skontaktować z Mirosławem Orłowskim, szefem Prokuratury Rejonowej w Chojnicach, wczoraj nie miał on jednak informacji na temat tego zdarzenia.

  Trudno w tej chwili powiedzieć, co było przyczyną zamarznięcia. Nie wiadomo, czy młody mężczyzna pił alkohol, czy miał dach nad głową. Gdyby był bezdomny, na pewno znalazłoby się dla niego schronienie.

  - Zdajemy sobie sprawę z tego, jak groźne są temperatury poniżej 0 stopni dla ludzi, którzy nie mają dachu nad głową - mówi Wojciech Mroziewicz, pracownik MOPS w Człuchowie, opiekujący się człuchowską noclegownią. - Dlatego też, mimo że w noclegowni mamy komplet, dla każdej osoby z terenu miasta potrzebującej schronienia znajdziemy miejsce. Zawsze przecież można zrobić dostawkę. Problem jednak w tym, że nie wszyscy chcą iść do noclegowni, bo w noclegowniach nie można spożywać alkoholu oraz przebywać w budynku pod jego wpływem.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama