Wyniki wyborów w Gdańsku. Paweł Adamowicz: Nie zwolnię tempa...

  Wyniki wyborów w Gdańsku. Paweł Adamowicz: Nie zwolnię tempa pracy

  rozm. Barbara Szczepuła

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Paweł Adamowicz zwyciężył w II turze wyborów w Gdańsku

  Paweł Adamowicz zwyciężył w II turze wyborów w Gdańsku ©Karolina Misztal

  Według nieoficjalnych wyników II tury wyborów prezydentem Gdańska został ponownie Paweł Adamowicz. Rozmawialiśmy ze zwycięzcą zaraz po ogłoszeniu wyników.
  Paweł Adamowicz zwyciężył w II turze wyborów w Gdańsku

  Paweł Adamowicz zwyciężył w II turze wyborów w Gdańsku ©Karolina Misztal

  Wygrał Pan wyraźnie, ale jednak prawie 40 procent głosujących Pana nie poparło…
  Biorę to oczywiście pod uwagę i liczę w nowej kadencji na współpracę opozycji. Trzeba pamiętać, że będzie to bardzo ważny czas - ostatnie rozdanie środków unijnych, które trzeba wykorzystać z pożytkiem dla Gdańska. W kolejnej kadencji nie zwolnię tempa pracy.

  Rosną w siłę ruchy obywatelskie. W pierwszej turze wyborów prezydenckich ich kandydatka zdobyła ponad 12 procent głosów. Czy dostrzegł Pan to nowe zjawisko?

  Dostrzegliśmy to z moimi pracownikami już w minionej kadencji i wyciągnęliśmy wnioski, wprowadzając budżet obywatelski. Myślę, że w tej kampanii wyborczej zabrakło refleksji na temat środków, które mają sfinansować rozwój miasta. Więcej uwagi poświęcono stylowi wydawania pieniędzy niż temu, jak te pieniądze pozyskiwać. Myślę, że Gdańsk jest już na takim etapie, że trzeba rozmawiać o jednym i o drugim. Przecież pieniądze unijne, które pozwoliły na przyspieszenie rozwoju miasta, nie są manną z nieba. Kiedyś się skończą.

  Czy będzie Pan rozważał realizację którejś z propozycji wysuwanych w kampanii przez Pańskiego rywala?

  Andrzej Jaworski w gruncie rzeczy nie przedstawił żadnego programu, więc w jego kampanii nie można znaleźć inspiracji. Widzę je natomiast w programie pani Ewy Lieder, myślę o problemie komunikacji z obywatelami czy ulepszania formuły budżetu obywatelskiego.

  Były nerwy przed drugą turą?

  Oczywiście! To nie był przyjemny spacerek letnim popołudniem, ale ciężka praca. Konkurent posługiwał się fałszywymi stereotypami na mój temat i wokół jego kampanii zawiązała się nieformalna koalicja. Negowała ona większość osiągnięć ostatnich czterech lat. Wynik drugiej tury świadczy, że gdańszczanie widzą, jak zmienia się ich miasto.

  Pańska żona powiedziała, że to już ostatnia Pańska kadencja.
  Będę z nią negocjować. Zapewniam panią jednak, że nie chcę "przeskoczyć" wyniku nadburmistrza von Wintera, który w XIX wieku rządził Gdańskiem przez 27 lat!

  Czytaj też: Kto wygrał w II turze wyborów w Gdańsku? [WYNIKI,ZDJĘCIA]


  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND


  Czytaj także

   Komentarze (10)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A oto samokrytyka Adamowicza

   XYZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   "Myślę, że w tej kampanii wyborczej zabrakło refleksji na temat środków, które mają sfinansować rozwój miasta. Więcej uwagi poświęcono stylowi wydawania pieniędzy niż temu, jak te pieniądze...rozwiń całość

   "Myślę, że w tej kampanii wyborczej zabrakło refleksji na temat środków, które mają sfinansować rozwój miasta. Więcej uwagi poświęcono stylowi wydawania pieniędzy niż temu, jak te pieniądze pozyskiwać. Myślę, że Gdańsk jest już na takim etapie, że trzeba rozmawiać o jednym i o drugim."
   Ale mi to odkrycie: "rozmawiać o jednym i drugim"!
   Odkrycie godne przedszkolaka a nie wieloletniego
   prezydenta Gdańska.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to wstrzymaj Pan toczące się dewastacje

   Stefan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   ,,liczę w nowej kadencji na współpracę opozycji''

   Cały Gdańsk woła już wielkim głosem, że Prezydent wysługuje się rabunkowej deweloperce. ,,Inwestorzy'' dewastują las i wzgórza, i są przy tym...rozwiń całość

   ,,liczę w nowej kadencji na współpracę opozycji''

   Cały Gdańsk woła już wielkim głosem, że Prezydent wysługuje się rabunkowej deweloperce. ,,Inwestorzy'' dewastują las i wzgórza, i są przy tym pewni poparcia Prezydenta i Urzędu Miejskiego. Por. np.
   https://inf.ug.edu.pl/~stefan/Blokowisko_w_dolince

   Jeśli Prezydent chce jakiejś współpracy z kimkolwiek oprócz wandali i urzędników, to musi zmienić swoje priorytety i zauważyć w końcu interes gdańszczan.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dzieki pani barbaro

   fan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2

   przenikliwosc i lekkie pioro

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   .. nie zwolni tempa pozyskiwania apartamentów

   wiochagdansk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   .. wszystkie inwestycje słuza tylko praniu kasy i dla POlitycznej hołoty PO!!!! nic nie ma dla mieszkańców!!! np. Nowa wałowa to dojazd wWałesy i innych styropianowców do ECS!!! nie ma połaczenia z...rozwiń całość

   .. wszystkie inwestycje słuza tylko praniu kasy i dla POlitycznej hołoty PO!!!! nic nie ma dla mieszkańców!!! np. Nowa wałowa to dojazd wWałesy i innych styropianowców do ECS!!! nie ma połaczenia z Jana Kolna aby zmniejszyc korki.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Bacha - równasz do "najlepszych"

   Rumcajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 1

   http://nowahistoria.interia.pl/prl/news-propaganda-sukcesu-dekady-gierka-tak-klamala-wladza,nId,1566265#iwa_item=1&iwa_img=1&iwa_hash=22633&iwa_block=tiles

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krasko i Lis

   waldi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   klęczā przed "bulem",kostropata wiedzma,przed Budyniem.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pytanie

   Rumcajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 1

   Jakie są granice bycia wazeliniarą ?


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   re Rumcajs "odpowiedź"

   AJB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Nie ma takowych. Jak się skończy wazelina to można przejść na mydło, a gdy już jakichkolwiek "lubrykantów" przy tej "grze miłosnej" zabraknie, to można tak jak inny funkcjonariusz z frontu...rozwiń całość

   Nie ma takowych. Jak się skończy wazelina to można przejść na mydło, a gdy już jakichkolwiek "lubrykantów" przy tej "grze miłosnej" zabraknie, to można tak jak inny funkcjonariusz z frontu propagandy PO, redaktor TOMASZ ... "LIŻać na sucho"!!!
   pzdrzwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No tak , nie ma !!!

   Rumcajs (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   Czyli Bacha jak limes - dąży do "nieskończoności" !!! Tragedia , a efekty takiej "pracy" - "Tusk zarobi więcej niż Barack Obama" , a oficjalnie to już nie Polak , tylko kaszubski słowianin !!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   wybory

   gdańszczanka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

   Mam nadzieje że w tej kadencji pochyli się Pan nad problemami zwykłych mieszkańców nie tylko deweloperów.Robiąc porządek z patologią która dewastuje komunałki nie płaci czynszu i zatruwa życie...rozwiń całość

   Mam nadzieje że w tej kadencji pochyli się Pan nad problemami zwykłych mieszkańców nie tylko deweloperów.Robiąc porządek z patologią która dewastuje komunałki nie płaci czynszu i zatruwa życie innym,chcącym żyć i mieszkać w Gdańsku.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo