Związkowcy z NSZZ "Solidarność" bronią Egipcjan

  Związkowcy z NSZZ "Solidarność" bronią Egipcjan

  ASG

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność" wystosował list do Radosława Sikorskiego, ministra Spraw Zagranicznych z apelem o interwencję w obronie protestujących na placu Tahrir w Kairze.

  W liście znalazły się też słowa wsparcia dla demonstrujących Egipcjan:
  - Spirala przemocy nakręca się niebezpiecznie, odnotowano przypadki śmierci. NSZZ "Solidarność" wyraża poparcie dla swoich egipskich przyjaciół z niezależnych organizacji związkowych, którzy zawsze stanowczo bronili praw pracowniczych wbrew skrajnie trudnym warunkom i często wrogim reakcjom - napisał związkowy lider i zaapelował do szefa MSZ o interwencję u rządzących Egiptem, by przestrzegali prawa międzynarodowego, praw związków zawodowych oraz podstawowych swobód.

  "Solidarność" wzywa też prezydenta Hosni Mubaraka i rządzącą Partię Narodowo-Demokratyczną do ochrony obywateli przez bojówkami.

  Związkowcy otrzymali bowiem informacje od Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych o terroryzujących społeczeństwo uzbrojonych oddziałach pod dowództwem osób wywodzących się z rządzącej Egiptem partii.

  - Pragniemy wyrazić swoją solidarność z naszymi kolegami i koleżankami z egipskich organizacji pracowniczych w tym trudnym okresie - stwierdza Piotr Duda.

  Sytuacja w Egipcie jest jednym z tematów obrad Komitetu Sterującego Europejskiej Konfederacji Związków Zawodowych, które odbywają się w Brukseli. Solidarność ma tam swą reprezentację.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No tak....

   budda (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 6

   do Afryki motłoch solidarnościowy jeszcze się nie wtrącał.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama