II tura wyborów na Pomorzu [ZDJĘCIA,WIDEO,FREKWENCJA]

  II tura wyborów na Pomorzu [ZDJĘCIA,WIDEO,FREKWENCJA]

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  II tura wyborów w Debrznie
  1/25

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Furtak

  W niedzielę 30 listopada w całej Polsce odbywa się druga tura wyborów samorządowych. Na Pomorzu dotyczy ona 35 miast i gmin, w których wyborcy oddają głosy na prezydentów, burmistrzów i wójtów.
  Debrzno

  Spokojnie przebiega druga tura wyborów burmistrza gminy Debrzna. Nie odnotowano również zakłócenia ciszy wyborczej przed głosowaniem. Wyborcy mają w tym głosowaniu mniejsze ryzyko pomyłki niż dwa tygodnie temu. Wystarczy jedynie postawić znak "x" w kratce przy nazwisku odpowiedniego kandydata. Jak dowiedzieliśmy się w komisjach również dzisiaj niektórzy mają problem i chcą stawiać "x" przy nazwisku kandydata, którego chcieliby skreślić.

  Czytaj więcej: Debrzno. Druga tura wyborów burmistrza  Powiat kartuski

  W trzech gminach powiatu kartuskiego trwa II tura wyborów samorządowych. W gminie Kartuzy i Żukowo mieszkańcy wybierają burmistrzów, natomiast w gminie Chmielno - wójta.

  - Nie mamy żadnych sygnałów o zakłóceniach w pracy komisji wyborczych czy lokali - informuje Romuald Wierzba, policjant dyżurny z KPP w Kartuzach.

  Czytaj więcej: II tura wyborów w powiecie kartuskim: głosowanie na burmistrzów Kartuz i Żukowa oraz wójta Chmielna

  Powiat malborski

  Do południa frekwencja w Malborku nie wyglądała zbyt dobrze. To stała tendencja zauważalna w drugich turach wyborów. Tym razem być może mróz zatrzymał wyborców w w domach. Członkowie komisji zauważali, że - co też jest stałym zjawiskiem - tłum w lokalach gęstniał po mszach świętych, gdy prosto z kościoła mieszkańcy często rodzinnie szli zagłosować.

  Czytaj więcej: Wybory 2014 powiat malborski. Mieszkańcy głosują w drugiej turze wyborów  Powiat tczewski


  Bez zakłóceń ciszy wyborczej i incydentów przebiega II tura wyborów samorządowych w powiecie tczewskim. Przypomnijmy, że nowego burmistrza wybierają mieszkańcy gminy Pelplin i gminy Gniew, a nowego wójta mieszkańcy gminy Tczew.

  Czytaj więcej: Wybory samorządowe w powiecie tczewskim: II tura przebiega spokojnie


  Powiat starogardzki

  II tura wyborów w Starogardzie przebiega bardzo spokojnie.
  - Nie odnotowaliśmy żadnych przypadków zakłóceń ciszy wyborczej - przyznaje st. asp. Marcin Kunka, rzecznik prasowy starogardzkiej policji.

  Do godz. 12 - jak podaje PKW - najwyższa frekwencja w II turze wyborów była w gminie Smętowo Graniczne, gdzie wydano 901 kart do głosowania. To 21,48 procent wszystkich mieszkańców uprawnionych do głosowania. Nieco gorzej było w gminie Lubichowo - 17,52 proc. W gminie Zblewo frekwencja w II turze do godz. 12 wyniosła 17,02 proc. Najsłabiej było w Starogardzie Gdańskim - zaledwie 8,77 proc.

  Czytaj więcej: II tura wyborów: Mieszkańcy wybierają prezydenta FOTO


  Lębork

  Lębork. II tura wyborów w Lęborku. Spotykają się w niej Witold Namyślak ( Koalicja dla Lęborka) i Maciej Szreder (Lepszy Lębork - Lepszy Powiat) .

  Frekwencja wyborcza na godz. 13.00 wynosi ok. 15 proc.

  Czytaj więcej: Lębork. II tura wyborów na burmistrza


  Ustka


  Frekwencja w Ustce na godz. 12 wyniosła 9 proc.


  Słupsk

  Miejska Komisja Wyborcza w Słupsku głosy będzie liczyć za pomocą systemu komputerowego i równolegle ręcznie. Frekwencja w Słupsku na godz. 12 to 8.94 proc.

  Suchy Dąb


  Mieszkańcy gminy Suchy Dąb w II turze wyborów samorządowych decydują, kto zostanie wójtem. Głosowanie jak dotąd przebiega spokojnie. Frekwencja o godz.12 wyniosła 12,05 proc, a o godz.17.30 - 36,87 proc.

  Czytaj więcej: Gm. Suchy Dąb: Trwa głosowanie w II turze wyborów na wójta [ZDJĘCIA]

  Czytaj także

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo