W sobotę 14. mecz Lechii Gdańsk z Podbeskidziem Bielsko-Biała

RR
W lipcu na PGE Arenie gol Macieja Makuszewskiego dał Lechii trzy punkty z Podbeskidziem. Jak będzie w sobotę? Tomasz Bolt/Polskapresse
Podbeskidzie jest jednym z tych zespołów, w konfrontacjach z którym piłkarze Lechii Gdańsk mają dodatni bilans. Na 13 dotychczas rozegranych meczów biało-zieloni byli górą 6 razy (w tym dwa wyjazdowe), 3-krotnie był remis, a 4 spotkania przegrali. W bramkach jest 22:18 dla Lechii.

Do tej pory gdańscy i bielscy piłkarze spotykali się na boiskach w 13 spotkaniach: 6 na poziomie ówczesnej II ligi (dzisiejsza I liga) i 7 ekstraklasy. Do pierwszej konfrontacji doszło na Pogórzu Śląskim 7 sierpnia 2005 roku. Padł wówczas remis 1:1, a bramki zdobywali Grzegorz Podstawek (dla Podbeskidzia) i Sławomir Wojciechowski (dla Lechii).

Pierwszy mecz na poziomie ekstraklasy rozegrany został również w Bielsku-Białej - 23 września 2011 roku. Wówczas lepsi okazali się gospodarze. Wygrali 1:0 po bramce w drugiej połowie autorstwa Piotra Malinowskiego.

W tym sezonie obydwa zespoły zagrały na PGE Arenie 25 lipca. Biało-zieloni wygrali 1:0 po golu Macieja Makuszewskiego w 29 minucie. Przy tej akcji nie popisał się bramkarz Podbeskidzia Słowak Richard Zajac. Dodatkowo nasi zawodnicy mieli ułatwione zadanie od 38 minuty, kiedy to z murawy za czerwoną kartkę zszedł Marek Sokołowski.

Już w sobotę w Bielsku-Białej dojdzie do 14. spotkania tych drużyn. Mecz rozpocznie się o godz. 15.30 i transmitowany będzie w Canal+ Family. Podbeskidzie prowadzi trener Leszek Ojrzyński, a to jeden z najlepszych motywatorów w T-Mobile Ekstraklasie. Należy więc spodziewać się typowego meczu walki.