POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Upadki i wzloty Sławomira Nowaka. Polityczny bankrut czy...

  Upadki i wzloty Sławomira Nowaka. Polityczny bankrut czy wańka-wstańka?

  Ryszarda Wojciechowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  To jedna z najbłyskotliwszych karier w polskiej polityce ostatnich lat. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych posłów i ministrów w rządzie Donalda Tuska. Wcześniej był szefem gabinetu politycznego premiera i sekretarzem stanu w gabinecie prezydenta RP, a także liderem pomorskiej Platformy. Namaszczano go nawet na przyszłego premiera. I to wszystko jeszcze przed 40 rokiem życia. Ale to przypadek polityka, który zaliczył nie tylko sukcesy, ale też upadki.
  Sławomir Nowak kiedyś na swojej stronie internetowej żartobliwie napisał, że jego żona, stomatolog, zawsze mu powtarza, że jak mu nie pójdzie w polityce,

  Sławomir Nowak kiedyś na swojej stronie internetowej żartobliwie napisał, że jego żona, stomatolog, zawsze mu powtarza, że jak mu nie pójdzie w polityce, to może z nią pracować jako pomoc dentystyczna ©Bartek Syta

  Pierwsze polityczne zdmuchnięcie Nowak poczuł w 2009 roku. W 2007 został ministrem w kancelarii premiera. Po dwóch jednak latach Donald Tusk odwołał go na fali dymisji spowodowanych aferą hazardową. Drzewiecki, Schetyna i Nowak musieli odejść. Jak potem opowiadano, Nowak bardzo to przeżył. Jednego dnia był kimś, drugiego został zwykłym posłem.
  Ale już po roku zaczął mozolnie odrabiać straty. Start w wyborach na szefa pomorskiej Platformy miał być trampoliną do odbudowania pozycji. Bardzo nad tym pracował. I wygrał. Zagłosowało na niego 413 delegatów, przeciw było tylko 32. Delegaci wiele sobie obiecywali po nowym szefie. Mówiono, że to dobry lider na te czasy, że potrzebne są rządy twardej ręki w regionie. I że Nowak tę twardą rękę uosabia. Jeden z członków PO stwierdził w kuluarach nawet dosadnie: - Mamy nasz desant polityczny w Warszawie, nasz rząd. Trzeba go "wydoić" dla Pomorza.

  Wkrótce po awansie na pomorskiego lidera Nowak został sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP. Zaczął też powoli wracać do łask premiera Tuska. W 2011 roku, po zwycięskich wyborach Platformy do parlamentu (on, jako jedynka na Pomorzu, dostał rekordowe 65 tys. głosów), został ministrem transportu, budownictwa i gospodarki wodnej. Zaczęła się faza otwierania, budowania, przecinania, planowania. Media nazwały go "Bobem Budowniczym".

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   To jeden z najbłyskotliwszych karierowiczów w POlskiej polityce.

   Nairam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Wiedział komu się podlizywać aby szybko iść w górę po drabinie kariery politycznej. W szczególności o Tusku mówił jako o dotkniętym palcem bożym. Jego zachłanność powodowała, że z tej drabiny też...rozwiń całość

   Wiedział komu się podlizywać aby szybko iść w górę po drabinie kariery politycznej. W szczególności o Tusku mówił jako o dotkniętym palcem bożym. Jego zachłanność powodowała, że z tej drabiny też spadał nie zawsze tak nisko jak tym razem. Standardy etyczne w PO - jak to wynika z wypowiedzi prominentnych postaci takich jak:
   Graś, Śledzińska-Kataraśińska, Schetyna, Protasiewicz, Borowczak, Kozłowski ... nie są jednak zbyt wysokie i obiecują Nowakowi możliwość podniesienia się z tego dna. Takie to niestety jest morale obowiązujące w tej partii, świadczą o tym wypowiedzi wyżej wymienionych.
   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama