POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Subiektywny ranking Marka Adamkowicza. Deklaracje, ulotki i...

  Subiektywny ranking Marka Adamkowicza. Deklaracje, ulotki i wskazówki

  Marek Adamkowicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Piątek, 28 listopada 2014 roku. W zastępstwie Tomasza Rozwadowskiego - Marek Adamkowicz.
  Marek Adamkowicz

  Marek Adamkowicz

  1. Odejście tygodnia: Były sekretarz prasowy abp. Tadeusza Gocłowskiego i współtwórca Gdańskiego Areopagu ks. Witold Bock ogłosił "deklarację konwersji". Słowem, zrzucił sutannę. Jakkolwiek demonstracyjne odejście kapłana niektórzy uznają za czarny dzień gdańskiego Kościoła, my panu Witkowi życzymy wszystkiego dobrego na nowej drodze życia.

  2. Agitator tygodnia: O wyborach mówiło się w ostatnich tygodniach tak dużo, że najchętniej byśmy ten temat już zbyli milczeniem. Jednak tej wiadomości pominąć nie sposób: prezydent Sopotu Jacek Karnowski przyjechał do Gdańska, żeby wesprzeć jednego z kandydatów na prezydenta (wiecie którego). Rozdawał ulotki na pętli autobusowej. Czyżby zapowiedź udziału w programie "Najgorsze zawody w historii"? Zobaczymy na Viasat History.

  3. Dioptrie tygodnia: Gdańska prokuratura umorzyła sprawę motocyklisty, który na początku października pędził jednośladem z Gdańska do Sopotu 250 km/h. Śledczy nie dopatrzyli się znamion przestępstwa w postaci niebezpieczeństwa sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Złośliwi mówią, że to "niedopatrzenie" to tylko kwestia dioptrii. A wystarczyło pójść do optyka.

  4. Podkładanie świni tygodnia: Agencja Rynku Rolnego uderzyła w serce islamu. Na targach w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) przedstawiciele Polski oferowali... wieprzowinę. Podobno wielu Arabów nauczyło się przy tej okazji pierwszego zwrotu po polsku: "Nie, dziękuję".

  5. Likwidacja tygodnia:
  Jolanta Fierek, nowo wybrana burmistrz Czerska, zapowiada likwidację Straży Miejskiej. Chodzi o jednostkę, która zasłynęła zrobieniem za pomocą fotoradaru zdjęcia samochodowi przewożonemu na lawecie. Oj, przejechali się chłopcy...

  6. Twarz tygodnia:
  Marek Kaliszuk zwyciężył w telewizyjnym programie "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym odgrywał m.in. Arethę Franklin, Nicki Minaj, Michała Wiśniewskiego i Marię Callas. Jest tego tyle, że w głowie się nie mieści!

  7. Mignięcie tygodnia:
  Ministerstwo Obrony Narodowej zrezygnowało z planów modernizacji samolotów MiG-29 z 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Resort przymierza się bowiem do zakupu amerykańskich F-16. Być może trafią one do Malborka. A jeśli nie, nasi piloci będą mieli więcej czasu na klejenie modeli samolocików.

  8. Osuszanie tygodnia: W Sopocie zaczęto odbierać sklepom koncesje na sprzedaż alkoholu. To kara za sprzedawanie trunków procentowych osobom nieletnim lub nietrzeźwym. Na celowniku kolejne placówki. Wygląda, że niebawem będziemy mieli Saharę nad Bałtykiem.

  9. Bukniści tygodnia:
  Czterej mężczyźni ukradli z posesji na terenie gm. Krokowa książki sprzedawane na stoiskach sezonowych. Wart 100 tys. zł towar złodzieje sprzedali w skupie makulatury za 1000 zł. Grozi im 5 lat za kratami. Złodzieje nie stracą jednak kontaktu z literaturą. Wiadomo przecież, że więzienne biblioteczki bywają nieźle zaopatrzone.

  10. Z ostatniej chwili tygodnia:
  Tuż przed zamknięciem magazynu "Rejsy" nadeszła wiadomość o wyroku w sprawie byłego ministra Sławomira Nowaka. Za złożenie pięciu fałszywych oświadczeń majątkowych, w których nie ujawnił drogiego zegarka, sąd wymierzył łączną karę 20 tys. zł grzywny. Nowakowi z wrażenia podobno opadły wskazówki.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama