Przychodzi baba...

  Przychodzi baba...

  Dorota Abramowicz, dziennikarka działu wydarzenia

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  ...do lekarza, a lekarz odsyła ją do kolegi. Kolega przyjmuje za pieniądze, chociaż baba mogła leczyć się za darmo w szpitalu, w którym pracuje lekarz. Tak - według niektórych pacjentek ginekologa - miała wyglądać sytuacja w Miastku.
  Szczerze mówiąc, to nic nowego. Znam wiele historii o lekarskich rekomendacjach. Niekoniecznie intencje towarzyszące polecaniu usług gabinetu X lub Y muszą być nieczyste. Może doktor, obserwując wyniki pracy kolegów ze szpitala, uznał, że tu gorzej leczą? Może sprzęt w prywatnej klinice był lepszy?

  Jest także inny aspekt tej sprawy - pieniądze. Na polecaniu usług prywatnej placówki stracił szpital, któremu spadła liczba zabiegów. Mniej zabiegów - mniej pieniędzy z NFZ. Za rok, może dwa fundusz porówna statystyki operacji wykonywanych w powiatowym szpitalu i w prywatnej klinice i być może przerzuci gotówkę z Miastka do Słupska.

  I na koniec - owa "baba", która przychodzi do lekarza po pomoc. Dla niej największą krzywdą nie było odesłanie do innej kliniki, ale brak informacji. Po pierwsze - że może poddać się operacji na miejscu i za darmo. Po drugie - jakie są wyniki leczenia w Miastku, a jakie w Słupsku.

  Czy w jednej placówce jest mniej powikłań niż w drugiej?Czy lekarze za pieniądze leczą lepiej, czy tak samo jak na kontrakcie z NFZ. A może gorzej? Dopiero ta wiedza plus informacja o kosztach pozwoliłaby pacjentce na świadomy wybór.

  Z utęsknieniem czekam na niezależną instytucję przekazującą pacjentom dane o jakości i prawdziwych kosztach leczenia. Kiedy poznamy wreszcie ową skrywaną tejemnicę, wtedy już żadna baba nie da się bezwolnie odesłać.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo