NASZ PATRONAT
  Relacje z festiwalu filmowego w Gdyni

  Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 18 - 23 września

  Rozwiń
  Wsparcie dla pomysłów na biznes z nutą artyzmu

  Wsparcie dla pomysłów na biznes z nutą artyzmu

  Magdalena Sapkowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  - Trochę czasu minęło, aż znalazłem właściwy projekt, czyli Równi w Biznesie. Udało się i warto było - twierdzi Tomasz Grzegowski, właściciel firmy

  - Trochę czasu minęło, aż znalazłem właściwy projekt, czyli Równi w Biznesie. Udało się i warto było - twierdzi Tomasz Grzegowski, właściciel firmy GT - PROTEC ©Tomasz Bołt

  Sztuka i fundusze unijne? Czemu nie. Jeśli ma się dobry pomysł, w jedno można połączyć z pozoru nawet najbardziej abstrakcyjne pary. Udowadniają to Krystyna Czubek, która dzięki dofinansowaniu z projektu Równi w Biznesie otwiera pracownię szkła i witrażu, oraz Tomasz Grzegowski, który w oparciu o dotacje prowadzi manufakturę ekskluzywnych futerałów do muzycznych instrumentów.
  - Trochę czasu minęło, aż znalazłem właściwy projekt, czyli Równi w Biznesie. Udało się i warto było - twierdzi Tomasz Grzegowski, właściciel firmy

  - Trochę czasu minęło, aż znalazłem właściwy projekt, czyli Równi w Biznesie. Udało się i warto było - twierdzi Tomasz Grzegowski, właściciel firmy GT - PROTEC ©Tomasz Bołt

  - Jestem muzykiem jazzowym, gram na trąbce w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Już 10 lat temu miałem pomysł na to, by wyrabiać futerały ręcznie dopasowywane do instrumentów. Bo nawet te najdroższe produkty z zagranicy nie są w pełni bezpieczne. A jeśli ma się trąbkę za 10 tys. zł, to nie będzie ona bezpieczna w taśmowo robionym lekkim futerale - tłumaczy właściciel firmy GT - PROTEC.

  Do wystartowania w konkursie o dofinansowanie unijne namówił go kolega, który sam korzystał z funduszy UE. Muzyk przyznaje, że łatwo nie było.

  - Do wielu programów nie mogłem się załapać ze względu na różne ograniczenia stawiane kandydatom - wspomina. - Program kierowany do mieszkańców obszarów wiejskich, a ja jestem z Gdyni. Program kierowany do bezrobotnych, a ja pracę mam. Program kierowany do kobiet wracających z urlopu macierzyńskiego. No cóż, trochę czasu minęło, aż znalazłem właściwy projekt, czyli Równi w Biznesie.

  Gdy Tomaszowi Grzegow-skiemu udało się już zdobyć fundusze, ruszył z produkcją. W czasie od 2 do 4 tygodni jest w stanie wykonać futerał, czyli "case" pokryty grubą skórą w dowolnym kolorze, z dodatkowymi kieszonkami, ozdobiony zgodnie z życzeniem klienta.

  A na brak klientów jazzman na razie nie narzeka. - Moje futerały noszą muzycy w całej Polsce. Ale nie tylko. Pamiętam w zeszłym roku na sierpniowych obchodach Solidarności z muzykami z Filharmonii Bałtyckiej grał sławny amerykański trębacz, Steven Bernstein. Zwrócił uwagę na case'y kolegów z filharmonii, które dla nich zrobiłem. Bardzo mu się spodobały. Do Nowego Jorku wracał w czwartek, w sobotę przysłał mi e-maila z zamówieniem. Bardzo się wtedy ucieszyłem - wspomina.
  W zeszłym tygodniu Bernstein przysłał polskiemu wytwórcy rekomendację. "Mam cały dom pełen futerałów na trąbki, ale ten jest bez wątpienia królem na tle reszty" - napisał muzyk.

  Przepis na sukces według Tomasza Grzegowskiego to połączenie estetyki, lekkości i bezpieczeństwa. - Ciągle noszę trąbkę po mieście. Tradycyjne skrzynki są ciężkie i nieporęczne, moje futerały są lżejsze i zaprojektowane dla tych, którzy muszą często przenosić instrumenty - mówi.

  I właśnie te różnice pokazywał na ocenie wniosków o dotacje w Agencji Rozwoju Pomorza. - Przyniosłem próbki case'ów i sprzedałem pomysł. Pamiętam, rozmowa z psychologiem nie poszła mi zbyt dobrze, ale uratowały mnie futerały zaprezentowane na żywo. Udało się, choć z 50 osób, których wnioski przeszły, ja byłem na ostatnim miejscu.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama