POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Biało-zielona przyszłość z Lotosem jest już w 14 ośrodkach....

  Biało-zielona przyszłość z Lotosem jest już w 14 ośrodkach. To dobra wiadomość dla Lechii Gdańsk

  Paweł Stankiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Biało-zielona przyszłość z Lotosem jest już w 14 ośrodkach. To dobra wiadomość dla Lechii Gdańsk
  1/2
  przejdź do galerii

  ©Tomasz Bolt/Polskapresse

  "Biało-zielona przyszłość z Lotosem" - program Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk oraz Grupy Lotos funkcjonuje już od dwóch lat.
  Cel projektu był jasny. Wyszukiwanie w regionie młodych piłkarskich talentów, które można szkolić i szlifować. Zawodnicy graliby potem w seniorskiej drużynie Lechii Gdańsk i w reprezentacji Polski. Zysk dla biało-zielonych, ale i dla całego polskiego futbolu. Program ma także zachęcać do rozwoju i zdrowego trybu życia poprzez sport.

  - Dzieci w naszym regionie zyskały szeroki dostęp do treningu piłkarskiego.
  W dobie komputerów i wirtualnych rozrywek to niezwykle ważne, aby młodzież mogła wyjść z domu i po prostu się wyszaleć, pod okiem starannie wyselekcjonowanych i przeszkolonych trenerów. Bardzo się cieszymy, patrząc, z jakim entuzjazmem dzieci biorą udział w turniejach, obozach i zgrupowaniach. Jesteśmy zbudowani tym, że młodzi piłkarze z tak wielu różnych miast, miasteczek i wsi lubią ze sobą przebywać i czują się częścią naszego projektu - przyznał Paweł Olechnowicz, prezes Grupy Lotos.

  Inauguracja "Biało-zielonej przyszłości z Lotosem" miała miejsce dwa lata temu w Bytowie. Do dziś otwartych zostało w sumie 14 zamiejscowych ośrodków Akademii Piłkarskiej Lechii Gdańsk w ramach tego programu. Oprócz Bytowa są to: Starogard Gdański, gmina Pruszcz Gdański, Ustka, gmina Krokowa, Nowy Dwór Gdański, Chojnice, Stężyca, Kartuzy, Luzino, Elbląg, Gdańsk Kokoszki, Słupsk i Malbork. Dzieci trenują pod okiem dobrych trenerów w swoich rodzinnych stronach, a zaczynają w wieku 6-13 lat. Obecnie w programie jest już ponad trzy tysiące dzieci, z czego 91 otrzymuje stypendia. Przy całym projekcie we wszystkich ośrodkach pracuje 120 szkoleniowców.

  - Fascynuję się piłką nożną. Moim ulubionym piłkarzem jest Cristiano Ronaldo, najbardziej lubię w nim to, że dobrze się kiwa, jest szybki i ma dobrą kondycję. Chciałbym grać tak jak on, więc muszę trenować codziennie po kilka godzin - mówi Igor Przybytkowski z ośrodka APLG w Malborku.

  Dzięki pieniądzom z Lotosu ośrodki otrzymały sprzęt sportowy, są stypendia dla najlepszych zawodników oraz wynagrodzenia dla trenerów. Szkoleniowcy biorą też udział w szkoleniach, nie tylko w Polsce. Za kilka lat poznamy efekty tego projektu.
  Tylko Lechia w Polsce prowadzi program szkolenia młodzieży na taką skalę.

  - Wszyscy zazdroszczą nam tego programu, nie tylko w Polsce. Liczba dzieci, które trafiły pod skrzydła programu, jest imponująca, pokazuje, jakim zainteresowaniem się on cieszy. Plan szkolenia nakreślony jest szczegółowo, każdy detal jest dopracowany. Już po dwóch latach widać efekty: miejsca, do których dotarliśmy z programem, zyskują dobrą markę, są dobrze zorganizowane i mają dobrych trenerów - mówi z przekonaniem Andrzej Juskowiak, prezes Akademii Piłkarskiej Lechia Gdańsk.

  Szukasz więcej sportowych emocji?

  POLUB NAS NA FACEBOOKU!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   MISTRZOWIE SMAKU Wielki plebiscyt gastronomiczny - głosowanie rozpoczęte!

   MISTRZOWIE SMAKU Wielki plebiscyt gastronomiczny - głosowanie rozpoczęte!

   WARTO WIEDZIEĆ: 500 plus - nowe wnioski do złożenia od sierpnia!

   WARTO WIEDZIEĆ: 500 plus - nowe wnioski do złożenia od sierpnia!

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Gry On Line - Zagraj Reklama