Zuzanna Golińska zwyciężyła w 3. Gdańskim Biennale Sztuki

  Zuzanna Golińska zwyciężyła w 3. Gdańskim Biennale Sztuki

  nie

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zuzanna Golińska zwyciężyła w 3. Gdańskim Biennale Sztuki
  1/4

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Zuzanna Golińska

  40 prac napłynęło w tym roku na Gdański Bienalle Sztuki. Jury w składzie Piotr Krajewski, Karolina Plinta oraz Andrzej Wasilewski uznało, że nagroda przypadnie Zuzannie Golińskiej.
  Gdański Bienalle Sztuki sztuki został zorganizowany po raz trzeci. W tym roku napłynęła rekordowa liczba prac. Jury wybierało spośród 40 projektów. Za najlepszą pracę uznano instalację malarską Zuzanny Golińskiej - "Chórzyści". Wystawa jej prac planowana jest na lato 2015.

  Nagrodą Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku została wyróżniona Ewa Skaper za pracę „Поздравляем! [Pazdrawlajem!]”. Publiczności najbardziej się spodobało się dzieło Bogny Klaman-Tarnowskiej, która zaprezentowała „25 metrów”. Wszystkie projekty zostały zaprezentowane w przestrzeni Gdańskiej Galerii Miejskiej oraz Gdańskiej Galerii Fotografii.

  - W gronie laureatów przedstawione zostały prace z zakresu malarstwa, rzeźby, grafiki, instalacji przestrzennej, wideo i fotografii. O ile można mówić o liczebnej przewadze dzieł malarskich, tak tematyka – jak oczekiwaliśmy – jest wielowątkowa. Pomorscy artyści poruszyli różne kwestie: od przekazów o osobistej wymowie, przez treści polityczne, filozoficzne, przywołujące reminiscencje, po dialogi z innymi uczestnikami - wyjaśnia Katarzyna Gumowska z Gdańskiej Galerii Miejskiej.

  Pierwsza edycja GBS miała charakter ogólnopolski. Wówczas jury nagrodziło Dorotę Nieznalską za jej rzeźbę zatytułowaną „Królowa Polski”. Druga edycja miała już zasięg pomorski. Nagrodę Grand Prix dostał Elvin Flamingo / Jarosław Czarnecki za pracę „Dwaj ludzie z napisem Sopot”.

  Treści, za które warto zapłacić!
  REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama