Pielgrzymi mają już gdzie się zatrzymać w Wejherowie

  Pielgrzymi mają już gdzie się zatrzymać w Wejherowie

  Tomasz Smuga

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Dobiegł końca pierwszy etap budowy Domu Pielgrzyma oo. Franciszkanów w Wejherowie. Parter gotowy jest na przyjęcie pierwszych gości.
  W części parterowej znajduje się sala spotkań na ok. 120 osób oraz zaplecze sanitarne z kuchnią i toaletami. Pomieszczenia są wyposażone i w pełni przygotowane do organizacji różnego rodzaju spotkań i zebrań (np. uroczystości rodzinnych, szkoleń, jubileuszy) z możliwością wydawania posiłków systemem kateringowym.

  Oprócz sali głównej na parterze są również dwa mniejsze pomieszczenia - wielkości klas lekcyjnych, w których można prowadzić szkolenia, spotkania i zajęcia w mniejszych grupach.
  Gwardianie chcą być przygotowani na wydzierżawianie sali z zapleczem na różnego rodzaju cele lub udostępnienie jej pielgrzymom na odpoczynek po zwiedzaniu kalwarii.

  - Budowa Domu Pielgrzyma to inwestycja niezwykle istotna nie tylko dla franciszkanów, ale również dla miasta, patrząc z perspektywy budowy szerokiej oferty turystycznej - mówi Jacek Thiel z Urzędu Miejskiego w Wejherowie, zajmujący się promocją miasta. - Pielgrzymi i turyści będą mieli gdzie zatrzymać się i tym samym wydłuży się ich czas pobytu w Wejherowie.

  Budowa parteru Domu Pielgrzyma trwała półtora roku. Prace wykonano w większości ze środków własnych klasztoru. Środki pozyskane zostały także od społeczeństwa w postaci datków i ofiar przekazywanych na drogach krzyżowych i odpustach.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   =* :*

   ANGELIKA POTARZYCKA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 17

   GDZIE JESTEŚCIE

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama