Sopocka afera - CBA i akta w kartonach

  Sopocka afera - CBA i akta w kartonach

  Piotr Weltrowski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Zdaniem sopockich urzędników, śledczy z CBA sprawdzają obecnie aż około 40 różnych spraw związanych z działalnością magistratu. Dla pracowników urzędu oznacza to konieczność przygotowywania, opisywania, jak również sprawdzania setek dokumentów.
  - Wcześniej zdarzały się pojedyncze zapytania, ale to, co się dzieje po ujawnieniu przez media rozmowy między Julkem a prezydentem Karnowskim, to już jakieś szaleństwa. Każdy dokument trzeba znaleźć, sporządzić stosowną notatkę, a wszystko trwa znacznie dłużej niż przy normalnych sprawach, bo wszyscy się boją, że popełnią jakiś błąd i będą później za coś odpowiadać - mówi nam, nieoficjalnie, jeden z sopockich urzędników.

  Pytamy więc, tym razem już całkiem oficjalnie, Wojciecha Zemłę, sekretarza miasta, o to, czy istotnie czynności prowadzone przez CBA komplikują życie pracownikom urzędu. - Rzeczywiście, czas, który urzędnicy muszą poświęcić na przygotowanie wszystkich dokumentów i składanie stosownych wyjaśnień, zdecydowanie wpływa na funkcjonowanie poszczególnych jednostek organizacyjnych - przyznaje.


  Kiedy próbujemy się dowiedzieć, jak wielu dokumentów dotyczą zapytania ze strony funkcjonariuszy biura, słyszymy, iż każdy wypadek jest indywidualny. - Jednak nieraz potrzebne są kartony - dodaje Zemła.

  O szczegółach prowadzonych czynności urzędnicy mówić nie chcą. Wiadomo jednak, iż sprawdzane są dokumenty dotyczące ostatnich kilkunastu lat. Nie jest też tajemnicą, iż pod lupą Centralnego Biura Antykorupcyjnego znalazły się przede wszystkim Wydział Strategii Rozwoju Miasta, Wydział Urbanistyki i Architektury i Wydział Lokalowy.

  Do udzielania szczegółowych informacji skorzy nie są także przedstawiciele biura. - Funkcjonariusze CBA w Gdańsku prowadzą czynności związane z kontrolą prawidłowości przystąpienia Sopotu do spółki Centrum Haffnera oraz inwestycji związanych z realizacją tego projektu - informuje Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

  Dodaje, iż prowadzone są również czynności dotyczące rzekomego przyjęcia, na przełomie sierpnia i września 2006roku, korzyści majątkowej w kwocie 30 tys. zł, przez funkcjonariuszy Urzędu Miasta, za wydanie korzystnej decyzji lokalowej dotyczącej pomieszczeń poddasza w jednym z sopockich budynków. Nietrudno się domyślić, iż chodzi o sprawę związaną z zeznaniami syna byłej senator SLD - Ewy Serockiej.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jakie tuszowanie od razu

  Zbyszek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

  przychodzi jakis uposledzony na umysle i zglasza skarge do prokuratury, no zeby mial jakies konkretne dowody to by bylo mozna kogos zamknac.
  od razu tuszowanie, no moze sa jakies niedopatrzenia...rozwiń całość

  przychodzi jakis uposledzony na umysle i zglasza skarge do prokuratury, no zeby mial jakies konkretne dowody to by bylo mozna kogos zamknac.
  od razu tuszowanie, no moze sa jakies niedopatrzenia ale nie do przesady

  na podstawie jakich chorych domyslow i pomowien Zbigniewa Ziobry i innych co sami sa po lupa CBS za przekrety nie beziemy zamykac kazdego po kolejizwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  NASZE AKCJE

  Wideo