Patrycja Kulwińska: Nóg nie urwało, więc na mistrzostwa Europy chcę pojechać!

Janusz Woźniak
Tomasz Bolt/Polskapresse
Siódemka Vistalu Gdynia przegrała w Lublinie ostatni mecz w tym roku. Kontuzji w meczu z Selgrosem nabawiła się Patrycja Kulwińska.

Mecz na szczycie PGNiG Superligi piłki ręcznej kobiet mógł się podobać. Najbardziej pewnie lubelskim kibicom, bo ich Selgros ograł Vistal Gdynia 29:25. Po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego na czele tabeli nie ma więc zmian. Prowadzi Selgros przed Vistalem.

Dużo emocji, ale i nerwów, towarzyszyło zmaganiom dwóch najlepszych aktualnie drużyn w superlidze szczypiorniaka pań. Nieomal do 15 minuty był remis 2:2, później Selgros uciekł na 9:4. Gdynianki zmuszone były przez całe praktycznie spotkanie gonić wynik. Nie odpuszczały nawet wówczas, kiedy na 10 minut przed końcem meczu przegrywały 5 bramkami (18:23). W 57 minucie wydawało się, że wszystko jeszcze jest możliwe, bo po 2 z rzędu bramkach Iwony Niedźwiedź było zaledwie 26:25 dla Selgrosu. W tej pogoni chociaż za remisem gdynianki popełniły jednak kilka błędów i ostatecznie przegrały różnicą 4 bramek. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pokazały jednak, że budowa drużyny idzie we właściwym kierunku, a w kolejnym meczu z Selgrosem nie będą bez szans na zwycięstwo. Nawet w Lublinie.

Sympatycy gdyńskiego Vistalu oglądający ten mecz w telewizji chwilę grozy przeżyli w 54 minucie spotkania. Wówczas na parkiecie starły się dwie kadrowiczki. Marta Gęga (Selgros) brutalnie sfaulowała Patrycję Kulwińską. Reprezentacyjna kołowa na chwilę straciła przytomność, na noszach opuściła parkiet i trafiła do lubelskiego szpitala.

- Nie powiem, że czuję się jakby się nic nie stało. Na szczęście mogłam z drużyną wrócić do Gdyni. Powiedzmy, że jestem poobijana, odzywa się zadawniony uraz kręgosłupa, ale o żadnej przerwie od szczypiorniaka nie ma mowy. Musiałabym mieć chyba dwie urwane nogi, aby zrezygnować z udziału w zbliżających się mistrzostwach Europy. Jadę więc na zgrupowanie kadry i chcę grać w reprezentacji - zadeklarowała wczoraj Kulwińska.

Trzymajmy kciuki za utalentowaną i ambitną szczypiornistkę Vistalu i reprezentacji.