POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Rysim pazurem. Dobry lans jest jak trans

  Rysim pazurem. Dobry lans jest jak trans

  Ryszarda Wojciechowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Jakie czasy, taki Gogol. Kiedyś pisarze chcieli być przewodnikami swoich czytelników po życiu. Dzisiaj pragną być szafiarkami, piosenkarkami, a nawet babami z magla. I przez to, że spełniają swoje pragnienia, już nie pisze się, na przykład, co Michał Witkowski ma w głowie, tylko co ma na głowie.
  Ryszarda Wojciechowska

  Ryszarda Wojciechowska

  Nie czytamy, czyim głosem jest Dorota Masłowska, tylko jakim głosem śpiewa. Nie dyskutujemy, o czym piszą Kinga Dunin i Ignacy Karpowicz, tylko jakie ploteczki spod kołdereczki nawzajem sobie wyciągają. Oto dzisiejsi bohaterowie pudelków i kozaczków na równi z Natalią Siwiec i jej podobnymi.

  Dzisiaj nawet w świecie literatury dobry lans jest jak trans i wciąga. A jego mistrzem jest niewątpliwie Michał Witkowski, autor "Lubiewa" i "Drwala". Teraz przede wszystkim to... szafiarka Michaśka, podróbka stylu Lady Gagi. Bo Witkowski wymyślił sobie, że właśnie jako szafiarka będzie przyciągać uwagę. Zaczął pokazywać się dziwnie ubrany na różnych pokazach mody i wszędzie tam, gdzie są kamery i aparaty.
  Na początku wydawało się to nawet zabawne. Niosło pewną tajemnicę i pytanie - co ten wyglądający jak kwintesencja kiczu pisarz chce z tym "pajacowaniem" zrobić? Może to jakiś pomysł na książkę? Ale z drugiej strony, co ciekawego może być w samej szafie i w tym całym ciucholandzie? Ciekawe jest to, co z szafy wychodzi. A Witkowski już swój coming out jako gej miał.

  Może chce być jak dandys Oscar Wilde? Może. Tyle, że Oscar przychodził na przyjęcie ze słonecznikiem w butonierce i z myślami, które do dziś przetrwały. A Witkowski pojawia się w kapeluszu z przypiętymi strzykawkami i plastikowymi kapsułkami, w których są... robaki. W rękach zazwyczaj trzyma pluszową maskotkę, przez co wygląda jak takie duże, rozkapryszone dziecko, które jeszcze nie wie, że granica między kreacją a obciachem jest cienka. I które nie wie i tego, że tę granicę obciachu już właśnie przekroczyło.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama