Wybrzeże Gdańsk tylko na remis z Azotami Puławy [ZDJĘCIA]

Przemysław Świderski
Szczypiorniści Wybrzeża prowadzili niemal cały mecz z Azotami, a w końcówce ledwo dopisali do swojego konta jeden punkt.

Wybrzeże potrzebuje zwycięstw, bo samymi remisami i to z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie nie da się uratować PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. A w spotkaniu z Azotami podopieczni trenerów Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka znowu pokazali, że potrafią oddać punkt w wygranym meczu. Tak samo było wcześniej w pojedynkach z Zagłębiem Lubin i Śląskiem Wrocław.

Pierwsza połowa układała się bardzo dobrze dla Wybrzeża, która miało już dwie bramki przewagi. Drużyna z Puław prowadziła tylko raz (9:8), ale to gospodarze byli lepsi.

Po przerwie niemal cały czas na prowadzeniu byli gdańszczanie, a na pięć minut przed końcem spotkania było już 27:24 dla gospodarzy. Wybrzeże straciło jednak cztery bramki z rzędu i na sekundy przed końcem spotkania remis uratował Wojciech Prymlewicz.

Wybrzeże pozostaje z jednym zwycięstwem i ma w dorobku pięć punktów, co daje mu 10 miejsce w tabeli PGNiG Superligi.

Wybrzeże Gdańsk - Azoty Puławy 28:28 (14:12)

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski - Nilsson, Abram 2, Lijewski 6, Kornecki 2, Rogulski 2, Sulej 4, Rakowski 2, Kondratiuk 3, Jasowicz 1, Mogielnicki 3, Adamski, Prymlewicz 3

Azoty: Bogdanow, Zapora - Kus 1, Prce 6, Sobol 3, Masłowski 4, Savić 4, Krajewski 5, Grzelak, Ćwikliński, Tarabochia 4, Przybylski, Skrabania 1