POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Wyniki wyborów w Starogardzie Gdańskim. Będzie nowy...

  Wyniki wyborów w Starogardzie Gdańskim. Będzie nowy prezydent wybrany w II turze

  Ewa Macholla

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wyniki wyborów w Starogardzie Gdańskim
  1/2

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©archiwum DB

  Do ogromnej niespodzianki doszło w stolicy Kociewia. Dotychczasowy prezydent Edmund Stachowicz, który sprawował władzę przez dwie kadencje, zdobył najmniej głosów. Oznacza to, że na pewno Starogardem będzie rządził nowy prezydent.
  Cały poniedziałek ważyły się losy osoby, która wejdzie do II tury wyborów. Pewny swego wyniku mógł być bowiem jedynie Janusz Stankowiak ze Stowarzyszenia Nasz Starogard. To zupełnie nowa postać na scenie politycznej, choć dobrze znana w Starogardzie. Stankowiak jest bowiem dyrektorem Starogardzkiego Centrum Kultury. Jest kandydatem bezpartyjnym.
  - To wyraźny sygnał, że ludzie chcą zmian - przyznaje Stankowiak. - Mieszkańcy chcą, żeby Starogard przyspieszył, jeśli chodzi o przedsiębiorczość i gospodarkę. Przede mną dwa tygodnie aktywnego działania.

  Zobacz też: Wyniki wyborów 2014 na Pomorzu. Gdzie szykuje się II tura? [NIEOFICJALNE WYNIKI, INTERAKTYWNA MAPA]


  Stowarzyszeniu Nasz Starogard udało się też wprowadzić 5 radnych do Rady Miasta. To więcej niż wstępnie zakładał Stankowiak.
  Edmund Stachowicz przyznał, że prowadził merytoryczną, ale najwidoczniej zbyt spokojną kampanię i może to było przyczyną takiego głosowania mieszkańców. Nie potrafi jednak wskazać błędów ze swej strony. - Będę miał więcej czasu dla siebie i bliskich - mówi Edmund Stachowicz.

  W drugiej turze, 30 listopada, z Januszem Stankowiakiem zmierzy się Iwona Lewandowska z PO.
  - Zdarzyła się nowa sytuacja dla Starogardu - zmieniła się rola dotychczasowego prezydenta, który nadawał ton wyborom - mówi Iwona Lewandowska. - Zmiana władzy ma przynieść nowe spojrzenie na zachodzące procesy w mieście i mam nadzieję, że dojrzeliśmy do ewolucji.


  e.macholla@prasa.gda.pl  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama