Wyniki wyborów samorządowych 2014. Bogdan Borusewicz...

  Wyniki wyborów samorządowych 2014. Bogdan Borusewicz poskleja PO na Pomorzu?

  Jarosław Zalesiński, Ryszarda Wojciechowska

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Bogdan Borusewicz jest otwarty na propozycję ubiegania się o stanowisko szefa pomorskiej Platformy.

  Bogdan Borusewicz jest otwarty na propozycję ubiegania się o stanowisko szefa pomorskiej Platformy. ©T.Bołt

  Pomorska Platforma Obywatelska została mocno poobijana mimo, że osiągnęła najlepszy wynik w kraju. Bastion PO pokazał swoją trwałość, ale gołym okiem widać, że jego mury zaczęły się kruszyć. Polityczne plony udały się za to ludowcom.Wiatr w żagle dostało także PiS.
  Bogdan Borusewicz jest otwarty na propozycję ubiegania się o stanowisko szefa pomorskiej Platformy.

  Bogdan Borusewicz jest otwarty na propozycję ubiegania się o stanowisko szefa pomorskiej Platformy. ©T.Bołt

  Jednomandatowe okręgi, które wprowadzono w części samorządów w tych wyborach, powywracały wiele lokalnych układów. W Łebie zmienił się cały skład rady miejskiej. W tczewskiej radzie debiutantami będzie 13 na 23 jej członków, w Radzie Powiatu Tczewskiego - aż 17.

  Bogatymi plonami w listopadzie radują się ludowcy. PSL zdobyło w skali kraju prawie 23,5 proc. głosów, dwa i pół razy więcej niż w wyborach samorządowych na Pomorzu przed czterema laty!
  Według wczorajszych, nadal niepełnych, danych w Sejmiku Województwa Pomorskiego Platforma Obywatelska nie będzie mogła cieszyć się już samodzielną większością, co oznacza, że zawiąże chcianą, ale i przymusową koalicję z PSL. A to ustawi ludowców w zupełnie innej pozycji. Na więcej radnych w Sejmiku (prawdopodobnie dziesięciu) liczy też PiS. Partia Jarosława Kaczyńskiego doprowadziła także do drugiej tury wyborów prezydenckich w Gdańsku i stała się drugą siłą w radzie Gdyni, wyprzedzając PO.

  - Platforma została w ostatnich miesiącach mocno poobijana - komentuje sytuację rządzącej w Polsce i na Pomorzu partii Sławomir Neumann. - Utrzymanie stanu posiadania w regionie uważam za sukces.

  Pomorską Platformę czeka jeszcze batalia w drugiej turze o fotel prezydenta w Słupsku i w Gdańsku. Potem będzie musiała zdecydować, kto stanie się jej nowym liderem. Jan Kozłowski, który objął funkcję przewodniczącego pomorskiej Platformy po tym, jak zrzekł się jej Sławomir Nowak, dawno już zapowiedział, że ustąpi po wyborach samorządowych.

  Wśród kandydatur, które pojawiły się na wewnątrzpartyjnej giełdzie, jest marszałek Senatu Bogdan Borusewicz.
  - Zwracano się do mnie z takim pytaniem - potwierdza Borusewicz. - Zgłosiły się różne grupy. Wyboru przewodniczącego trzeba będzie dokonać w najbliższym czasie. Jestem otwarty na propozycję kandydowania na tę funkcję.


  OPINIE I KOMENTARZE POWYBORCZE znajdziesz codziennie w papierowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego"


  Więcej o bastionie PO na Pomorzu, o PiS-ie ,który dostał wiatru z żagle, PSL, które zebrało całkiem niezłe plony i SLD, które dostało "odłamkiem" bardzo niskich notowań - CZYTAJ w środowym wydaniu "Dziennika Bałtyckiego" albo kupując e-wydanie gazety

  [b]ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze

  Czytaj także

   Komentarze (5)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ciekawe jak sklei podpaske z kupą!!!

   ekswyborcaPO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 5

   czy klej dostarczy adamowicz z szadółkek???

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Poobijany wózek Platformy, na koślawych kołach

   Żega (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3

   Sklejać można garnki z wykopalisk. Trudno będzie skleić poobijany WÓZEK PLATFORMY, na koślawych kołach. Jest jeden taki, co pcha się na afisz, a ja zapytam - p.B. czy potrafisz? Myślę, że czas...rozwiń całość

   Sklejać można garnki z wykopalisk. Trudno będzie skleić poobijany WÓZEK PLATFORMY, na koślawych kołach. Jest jeden taki, co pcha się na afisz, a ja zapytam - p.B. czy potrafisz? Myślę, że czas zmienić pojazd, którym pojedzie nie tylko partyjna elita. Jest jeszcze społeczeństwo, oczekujące radykalnych zmian.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO na Pomorzu

   Jan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8

   Borusewicz juz nie jest moją osoba ,która ma reprezentować mnie i innych obywateli w Parlamencie ,PO również nie .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wyniki?

   TK (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   W tych wyborach mieliśmy wybrać 2477 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (dane PKW przed wyborami). Wybranych zostało 1584 oraz 890 dogrywek (druga tura), co łącznie daje 2474 (dane PKW). A...rozwiń całość

   W tych wyborach mieliśmy wybrać 2477 wójtów, burmistrzów i prezydentów miast (dane PKW przed wyborami). Wybranych zostało 1584 oraz 890 dogrywek (druga tura), co łącznie daje 2474 (dane PKW). A gdzie jest tych 3?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oj kwicza swinki ,kwicza ..w korytku im ubylo .

   Erddill (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7

   " Pomorska Platforma Obywatelska została mocno poobijana ... Bastion PO pokazał swoją trwałość, ale gołym okiem widać, że jego mury zaczęły się kruszyć.

   - partyjny beton sie kruszy ??? hmmm gdzies...rozwiń całość

   " Pomorska Platforma Obywatelska została mocno poobijana ... Bastion PO pokazał swoją trwałość, ale gołym okiem widać, że jego mury zaczęły się kruszyć.

   - partyjny beton sie kruszy ??? hmmm gdzies to juz chyba slyszalem ... nie tak dawno zreszta . Tym razem proponuje zastosowac tzw. "Wariant Rumunski" .

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama