Wyniki wyborów 2014. Sławomir Neumann z PO: To dla nas...

  Wyniki wyborów 2014. Sławomir Neumann z PO: To dla nas sygnał ostrzegawczy [ROZMOWA]

  rozm. Paweł Durkiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Ze Sławomirem Neumannem z Platformy Obywatelskiej, posłem na Sejm, wiceministrem zdrowia,rozmawia Paweł Durkiewicz.
  Poseł Neumann: Platforma została przez ostatnie miesiące mocno poobijana.

  Poseł Neumann: Platforma została przez ostatnie miesiące mocno poobijana. ©Piotr Smoliński/ archiwum PP

  Wiecie już na pewno, że macie z kim przegrać, co więcej - przegrywacie.
  Już od kilku ładnych miesięcy było wiadomo, że mamy z kim przegrać. W wyborach do Parlamentu Europejskiego uzyskaliśmy niewielką przewagę, ale wygraliśmy i - szczerze mówiąc - liczyłem, że teraz będzie podobnie. Stało się inaczej i myślę, że to dla nas naprawdę poważny sygnał ostrzegawczy. Musimy do niego poważnie podejść i przeanalizować zarówno dobre, jak i gorsze strony naszej kampanii.

  Czy, według Pana, porażka powinna wywołać zmiany w partii?
  Myślę, że absolutnie nie ma takiej potrzeby. Jak razem ustaliliśmy, wybory przewodniczącego Platformy odbędą się po wyborach parlamentarnych w przyszłym roku i tego się trzymamy.
  Nie demonizowałbym też tej niedzielnej porażki. Ewa Kopacz rzeczywiście rozpoczęła swoją kadencję od porażki wyborczej, ale przypomnę, że Donald Tusk miał przecież podobny początek, po którym przyszło pasmo zwycięstw. Dziś mamy do czynienia właśnie z taką "wtopą", jaką Donald Tusk zaliczył w wyborach prezydenckich w 2005 r., by następnie odnosić sukcesy. Wierzę, że tak samo będzie z Ewą Kopacz.

  Jak wygląda dziś kondycja pomorskiej Platformy?
  W wyborach do Sejmiku na Pomorzu zwyciężyliśmy i nie odnotowaliśmy większych strat, co nie zmienia faktu, że - podobnie jak w całym kraju - Platforma została przez ostatnie miesiące mocno poobijana. Utrzymanie stanu posiadania w regionie uważam za sukces. Czeka nas teraz praca ze zdwojoną siłą, żeby za rok w wyborach parlamentarnych nasz wynik był taki sam jak w 2011 r.

  A będzie Pan nadzorował tę pracę jako szef pomorskiej PO?
  Obecnie funkcję tę po odejściu Sławka Nowaka tymczasowo pełni Jan Kozłowski. Wspólnie uznaliśmy, że nowe władze regionalne w Platformie będziemy wyłaniali po wyborach samorządowych. Po wielu rozmowach z różnymi osobami z partii bardzo poważnie rozważam start w wyborach na przewodniczącego pomorskiej Platformy na początku przyszłego roku - o ile się wtedy odbędą. Najpierw musi zapaść decyzja zarządu, czy i kiedy wybory zostaną rozpisane. Wtedy do nich oczywiście stanę. Wyzwaniem jest dla mnie poprowadzenie PO do zwycięstw na Pomorzu. Bardziej przekonujących niż w niedzielę.

  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  WYNIKI GŁOSOWANIA W WOJ. POMORSKIM

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   po 3 latach proces w grudniu

   dla ludzi z ludzmi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   google : neumann starogard

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ile to trzeba się naliczyć głosów żeby się nic nie zmieniło!

   AJB (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   Aferałowie i kręcilody z sitwy Pana Neumanna dostali dzisiaj oficjalne "wyticzne" od uśmiechniętego niezmiennie następcy Lola Pindola, przybocznego kapciowego Tuska, pełniącego podobną rolę u...rozwiń całość

   Aferałowie i kręcilody z sitwy Pana Neumanna dostali dzisiaj oficjalne "wyticzne" od uśmiechniętego niezmiennie następcy Lola Pindola, przybocznego kapciowego Tuska, pełniącego podobną rolę u Premiery Eutanazji Kopacz, Andrzeja Halickiego :"Może i pisiohy wyghali te wybohy, ale co z tego? My i tak, z pomocą kumothów kolabohantów z peezela ryjów sobie od koryt odspawać nie damy"! Ot, i cała filozofia! Do tego głos nabzdyczonego niczym indor żyrandola Bredzisława, tokującego jak ongi Gomułka :" rence POdniesione na wadze zostano bezlytośnie obcinte przy samej doopie" a "głosy i tak na piechote zostano ućciwie POdliyczone w piontek alibo też w POniedziałek", bo jak się PKW na szkoleniach w Moskwie wyedukowało"Nieważne kto jak głosuje, ważne kto te głosy liczy", towarzysze i obywatele z POlskiej Zjednoczonej Placformy Obywatelskiej!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to dla was koniec

   precz z nieudacznikiem Tuskiem i szubrawcami z PO (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 4 / 1

   !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama