Napad na jubilera w Gdańsku. Sprawcy grozi 12 lat więzienia

  Napad na jubilera w Gdańsku. Sprawcy grozi 12 lat więzienia

  wie

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Napad na jubilera w Gdańsku. Sprawcy grozi 12 lat więzienia

  ©archiwum

  Nawet 12 lat więzienia grozi Piotrowi K. oskarżonemu o napad na jubilera w Gdańsku w przeddzień Sylwestra 2010 roku. W trakcie ucieczki mężczyzna ze wspólnikiem mieli pobić właściciela sklepu. Śledczy przygotowali właśnie akt oskarżenia w tej sprawie
  Napad na jubilera w Gdańsku. Sprawcy grozi 12 lat więzienia

  ©archiwum

  Według ustaleń śledczych, wówczas 27-letni Piotr K. miał z dwoma kompanami zorganizować skok na sklep jubilerski w gdańskim Wrzeszczu. 30 grudnia 2010 r. w samochodzie miał czekać Tareq H., a na czatach stać Marek D.

  Piotr K. w towarzystwie Adriana C. zastraszyli sprzedawczynię pistoletem pneumatycznym i użyciem przemocy. Zrabowali złote pierścionki, obrączki i inną biżuterię o łącznej wartości 80 tys.
  zł. Kiedy wybiegali z łupem drogę zastąpił im właściciel sklepu, którego pobili by wyrwać się i dalej uciekać. Zrabowane przedmioty spieniężyli u pasera w Brzeźnie za 17 tys. zł. i podzielili się pieniędzmi - tak wydarzenia z końcówki grudnia 2010 roku widzą śledczy.

  Jak wyjaśnia prok. Mariusz Marciniak, rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, "ustalenie, zatrzymanie i doprowadzenie do prokuratury, przez funkcjonariuszy Policji, wszystkich oskarżonych odbywało się sukcesywnie, w miarę wykonywanych czynności operacyjnych i dowodowych i w miarę pozyskiwanych dowodów".

  Przestępcy z Pomorza? Poszukiwani przez policję 2014 [LISTY GOŃCZE, ZDJĘCIA, RYSOPISY]  - Obecnie zakończone śledztwo „wpisuje się” w listę szeregu innych postępowań, konsekwentnie, do końca, do wykrycia ostatniego współsprawcy, prowadzonych przez funkcjonariuszy gdańskiego CBŚ, a nadzorowanych przez prokuratora Wydziału do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku. Wcześniejsze oskarżenie Piotra K., nie było możliwe, gdyż oskarżony ukrywał się przed organami ścigania i przed wymiarem sprawiedliwości - tłumaczy prok. Marciniak.

  Piotr K. nie przyznaje się do winy. Był wcześniej karany za przestępstwo przeciwko mieniu i posiadanie narkotyków, odbywa obecnie karę za inne przestępstwo. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo