Faktoria w Pruszczu trafiła do podręczników historii

  Faktoria w Pruszczu trafiła do podręczników historii

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Pruszczańska Faktoria, zrekonstruowana osada z czasów wpływów rzymskich, trafiła do podręcznika historii dla liceum i technikum.
  Faktoria w Pruszczu trafiła do podręczników historii

  ©agata cymanowska

  O tym, że przy okazji nauki o starożytności z podręcznika do historii uczą się też o pruszczańskiej Faktorii, pochwalili się sami uczniowie z Krakowa.

  - Dostaliśmy bardzo miłą korespondencję od uczniów z Małopolski, którzy ucząc się tam o starożytnym Rzymie, poznają przy okazji naszą Faktorię - mówi Bartosz Gondek, rzecznik prasowy burmistrza Pruszcza Gdańskiego. - Dziękujemy wydawnictwu i autorom podręcznika, a uczniów serdecznie do nas zapraszamy - dodaje.

  Wydawcą podręcznika "Zrozumieć przeszłość. Starożytność i średniowiecze. Podręcznik do historii dla liceum ogólnokształcącego i technikum. Zakres rozszerzony" autorstwa Ryszarda Kuleszy i Krzysztofa Kowalewskiego, jest wydawnictwo Nowa Era.
  W dziale poświęconym starożytności znalazła się fotografia turystycznej wizytówki Pruszcza Gd., gdzie Faktoria przedstawiana jest jako miejsce, w którym można obejrzeć rekonstrukcje z okresu wpływów rzymskich. Faktoria znalazła się w tym podręczniku obok wału Hadriana w Wielkiej Brytanii.

  Rekonstrukcja Faktorii Handlowej i Międzynarodowego Szlaku Bursztynowego to wyjątkowe przedsięwzięcie w skali całego kraju. W skład Faktorii Handlowej, gdzie można się dowiedzieć, jak wyglądało życie dwa tysiące lat temu, wchodzą Chata Wodza z multimedialną ekspozycją, Hala Targowa, gdzie odbywają się spotkania z archeologią i rekonstrukcje Chaty Bursztyniarza oraz Chaty Kowala.

  Dodajmy, że Faktoria pojawiła się także w spocie promującym Pomorski Szlak Bursztynowy, który wyświetlany jest w kolejkach SKM, poruszających się na trasie Słupsk - Gdańsk - Tczew.

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama