POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Wybory samorządowe 2014 na Pomorzu. Jak głosowali znani...

  Wybory samorządowe 2014 na Pomorzu. Jak głosowali znani politycy? [ZDJĘCIA]

  GK, KN, MP

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Paweł Adamowicz
  1/32

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karolina Misztal

  Wybory samorządowe 2014 na Pomorzu - towarzyszyliśmy w głosowaniu kandydatom na prezydentów Trójmiasta, obecnemu marszałkowi woj. pomorskiego i innym znanym politykom.
  Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz zagłosował, wraz z małżonką w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku. Pytany o swoje szanse w tych wyborach, przyznał, że bez szans nie jest. Podkreślił też, że nie zamierza pobić rekordu jednego ze swoich poprzedników, który rządził Gdańskiem 27 lat. Dziennikarze pytali go też o to, na jakich kandydatów zagłosował do Rady Miasta - nowe twarze czy raczej "starych".


  - Postawiłem na sprawdzonych, doświadczonych kandydatów - powiedział Paweł Adamowicz.

  Metropolita gdański, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź zagłosował w Gdańsku [ZDJĘCIA]  Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni, pojawił się przy urnie tradycyjnie z członkami najbliższej rodziny.
  Faworyt wyborów w tym mieście przyszedł oddać głos dość wcześnie, bo już o godz. 10, do lokalu wyborczego w rozbudowywanej właśnie Szkole Podstawowej nr 37 na Wiczlinie. Jeden z najpopularniejszych samorządowców na Pomorzu, który - przynajmniej według sondaży - zwycięstwo miał w kieszeni, był w dobrym humorze i chętnie rozmawiał. Szczurkowi zależy jednak nie tylko na fotelu prezydenta, ale także na wprowadzeniu do Rady Miasta Gdyni jak największej liczby współpracowników z Samorządności. Ale lider tego ugrupowania nie powiedział, na kogo konkretnie oddał głos.
  - Postawiłem na sprawdzonego kandydata - mówił. - Rzetelnie pracowaliśmy przez ostatnie kadencje i wierzę w nasze zwycięstwo.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama