Hokeiści Stoczniowca Gdańsk przegrali w Toruniu

Przemyslaw Swiderski
Hokeiści MH Automatyka Stoczniowca Gdańsk 2014 polegli w starciu z liderem tabeli I ligi, Nestą Toruń 2:4. Okazję do rewanżu będą mieli już w niedzielę.

Mecz początkowo bardzo dobrze układał się dla naszych hokeistów. Po pierwszej tercji, po strzale Marka Wróbla, gdańszczanie prowadzili 1:0. Co więcej, prowadzenie udało się podwyższyć w drugiej odsłonie. Niestety, od tego momentu strzelali już tylko gospodarze, którzy zaaplikowali naszym zawodnikom cztery bramki.

Mimo to, gdańszczanie pokazali się w starciu z liderem tabeli z dobrej strony. Oddali 20 strzałów na bramkę rywala, przy 25 gospodarzy. Częściej jednak lądowali na ławce kar (6:12 w minutach).

Hokeiści Stoczniowca będą mogli jednak zrewanżować się drużynie z Torunia już w niedzielę. Wówczas rozegrają drugi pojedynek z tym zespołem. Początek spotkania o godz. 18.30.

Nesta Toruń - MH Automatyka Stoczniowiec Gdańsk 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
0:1 Wróbel (7')
0:2 Wrycza (30)
1:2 Dzięgiel (34)
2:2 Minge (37)
3:2 Kalinowski (59)
4:2 Chrzanowski (60)