Wybory samorządowe 2014 do pomorskiego Sejmiku [DEBATA,...

  Wybory samorządowe 2014 do pomorskiego Sejmiku [DEBATA, SONDAŻ]

  Tomasz Słomczyński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Instytut Badania Homo Homini dla Radia Gdańsk
  1/2
  przejdź do galerii

  Instytut Badania Homo Homini dla Radia Gdańsk

  W piątek w studiu Radia Gdańsk odbyła się debata przedwyborcza kandydatów na radnych do sejmiku województwa. W debacie udział wzięli: Krzysztof Trawicki z Polskiego Stronnictwa Ludowego, Karol Bauer z Demokracji Bezpośredniej, Danuta Sikora z Prawa i Sprawiedliwości, Mieczysław Struk z Platformy Obywatelskiej, Michał Urbaniak z Ruchu Narodowego, Mariusz Falkowski z komitetu SLD Lewica Razem, Piotr Giełdon reprezentujący Nową Prawicę Janusza Korwin- Mikkego, Ewa Brzezińska z Ligi Polskich Rodzin oraz Jarosław Guz z Twojego Ruchu.
  Na początku przywołane zostały wyniki sondażu, który zrealizował Instytut Badań Homo Homini. Według tego badania na PO głos zamierza oddać 40,5 proc. badanych, na PiS - 22,6 proc., na SLD Lewicę Razem - 7,9 proc., na Polskie Stronnictwo Ludowe - 6,8 proc. Reszta ugrupowań według tego sondażu nie przekroczy pięcioprocentowego progu wyborczego i nie ma szans na mandaty w sejmiku województwa.

  Debata, prowadzona przez Agnieszkę Michajłow, została podzielona na trzy części – według tematów: służba zdrowia, transport, gospodarka odpadami.

  W pierwszej części kandydaci oceniali dotychczasowe działania sejmiku i marszałka województwa, dotyczące m.in. komercjalizacji szpitali oraz komentowali sprawę „niesprawiedliwego” - jak stwierdziła Agnieszka Michajłow, algorytmu przydzielania środków na leczenie.

  Większość uczestników debaty przyznała, że co do zasady, komercjalizacja szpitali to właściwy kierunek (m.in. Lech Trawicki z PSL, Piotr Giełdon z Nowej Prawicy, Jarosław Guz z Twojego Ruchu czy Michał Urbaniak z Ruchu Narodowego).

  Ponadto Jarosław Guz zwrócił uwagę na konieczność reaktywacji na Pomorzu szkolnictwa zawodowego pielęgniarek. Natomiast Mariusz Falkowski przypomniał, że konstytucja zapewnia równy dostęp do publicznej służby zdrowia: - W szpitalach są teraz cenniki, jak mam 7,5 tysiąca złotych, to mogę sobie zrobić operację, a jak nie, to mam czekać 5 lat. Czy o taką opiekę zdrowotną nam chodziło? - pytał retorycznie kandydat SLD Lewicy Razem.
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jednemu pachnie a drugiemu śmierdzi

   XYZ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Struk "Ponadto stwierdził, że spalarnia odpadów będzie służyć likwidacji przykrych zapachów, które obecnie są odczuwalne w okolicy Szadółek."
   A przecież Adamowicz, wąchał i stwierdził, że...rozwiń całość

   Struk "Ponadto stwierdził, że spalarnia odpadów będzie służyć likwidacji przykrych zapachów, które obecnie są odczuwalne w okolicy Szadółek."
   A przecież Adamowicz, wąchał i stwierdził, że szadółkowe odpady nie pachną więc panowie PO-wcy
   jak to jest na prawdę. W tej sytuacji najlepiej będzie w tych wyborach zrezygnować z obydwu.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   nie wierze sadazom

   cep (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   zaglosuje na PIS NIe chce pracowac do 67 lat

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama