Pruszcz Gdański: Badają przyczynę wybuchu w pawilonie...

  Pruszcz Gdański: Badają przyczynę wybuchu w pawilonie handlowym (FILM, ZDJĘCIA)

  Joanna Łabasiewicz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Pruszcz Gdański: Badają przyczynę wybuchu w pawilonie handlowym (FILM, ZDJĘCIA)
  1/14
  przejdź do galerii

  ©Marek Adamkowicz

  W środę po godz. 21 doszło do wybuchu w ciągu pawilonów handlowych u zbiegu ul. Kochanowskiego i Kopernika w Pruszczu Gdańskim.
  Najprawdopodobniej wybuch gazu był powodem zawalenia się pawilonu handlowo-usługowego w Pruszczu Gd. przy ul. Kochanowskiego 1 - taką informację podają pruszczańscy strażacy. W budynku znajdowały się sklep, biuro księgowości i piwnica, w której doszło do wybuchu.

  - Na miejscu zdarzenia nie zdołano na razie ustalić przyczyny wybuchu i zawalenia się budynku - informuje Teresa Rutkowska-Szmydyńska, prokurator rejonowa w Pruszczu Gd. - Jak wstępnie ustalono, do budynku podłączony był gaz ziemny oraz zamontowane piecyki gazowe typu junkers.

  Jak przypominają mieszkańcy ul. Kochanowskiego, akurat w tym segmencie trwał remont jednego z pomieszczeń. Mogło to mieć związek z wybuchem. Pruszczańska policja bierze pod uwagę różne hipotezy wybuchu, jednak nie chciała zdradzić żadnych szczegółów. Jeszcze w czwartek przesłuchano właściciela zniszczonego sklepu.  Na czas badania sprawy teren gruzowiska zabezpieczono taśmą, pilnują go także policjanci.
  - Trzeba powstrzymać dalsze uszkodzenia budynku, dlatego jeszcze w czwartek podparto belkami zwisający dach - mówi Mariusz Stankiewicz, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Pruszczu Gd. - W czwartek także wydałem decyzje właścicielom trzech sklepów o wyłączeniu z użytkowania. Kolejnym krokiem będzie wydanie decyzji o nakazie wykonania przez nich ekspertyzy technicznej budynku. Na jej podstawie zadecyduję, czy trzeba obiekt rozebrać, czy wyremontować.

  - Wykonano wstępne oględziny miejsca zdarzenia z udziałem techników z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gd. - wyjaśnia prokurator. - W sprawie tej zostanie wszczęte śledztwo w sprawie sprowadzenia zdarzenia, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   OJA!!!

   wtflolomg (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 86 / 88

   Taki standard:


   AAAAAALEEE URWAAAAAŁ!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   sprostowanie

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 80 / 97

   Pani Joanna Łabasiewicz w artykule jest trochę nieścisłości w budynku nie było żadnego remontu, nie było pieców gazowych typu junkers a w piwnicy był bursztyniarz

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama