Vistal Gdynia pewnie pokonał KPR Jelenia Góra

Janusz Woźniak

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Szczypiornistki Vistalu w kolejnym meczu PGNiG Superligi nie miały problemu, by pokonać ekipę KPR-u Jelenia Góra. Nasz zespół triumfował w tym pojedynku 39:26.

©Przemyslaw Swiderski

Pierwsze 10 minut gdyńskiego meczu to był sprawdzian możliwości, badania sił, a na tablicy wyników najczęściej pojawiał się rezultat remisowy. Dopiero po kwadransie gdynianki uzyskały 3-bramkową przewagę (9:6) i kontrolę wydarzeń na parkiecie. Na przerwę oba zespoły schodziły przy 5-bramkowej przewadze gospodyń (18:13).

W drugiej odsłonie szkoleniowiec gospodyń mógł już sobie pozwolić na dużo rotacji w składzie. Żadna z zawodniczek, a na parkiecie pojawiły się wszystkie rezerwowe Vistalu, nie zawiodła. Każda ze szczypiornistek grających w polu wpisała się też na listę strzelczyń. Wprawdzie swoje bramki, a dokładnie 8, zdobyła najskuteczniejsza w zespole z Jeleniej Góry Małgorzata Buklarewicz, ale w ogólnym bilansie bramkowym jej trafienia nie uchroniły zespołu gości przed porażką. Najbliższy weekend to pucharowy sprawdzian Vistalu. Do Gdyni na dwumecz w trzeciej rundzie Pucharu Zdobywców Pucharów przyjeżdża mocny rosyjski zespół Zvezda Zvenigorod.

Vistal Gdynia - KPR Jelenia Góra 39:26 (18:13)
    Vistal: Gapska, Kordowiecka, Osińska - Janiszewska 2 bramki, Łabuda 3, Niedźwiedź 7, Galińska 5, Dorsz 2, Kobylińska 3, Zych 2, J. Kozłowska 1, Gutkowska 7, Kulwińska 4, Andrzejewska 3.

KPR: M. Kozłowska, Janik - Bader 3, Buklarewicz 8, Dąbrowska 4, Grobelska, Mączka 3, Michalak 4, Tomczyk 1, Wiertelak 3, Oreszczuk, Jasińska.