Spółki gdańskiej Grupy Lotos otrzymały tytuł "Diamenty...

  Spółki gdańskiej Grupy Lotos otrzymały tytuł "Diamenty Forbesa 2011"

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Spółki gdańskiej Grupy Lotos otrzymały tytuł "Diamenty Forbesa 2011"

  ©Grzegorz Mehring

  Spółki Lotos Kolej, Lotos Asfalt i Lotos Parafiny otrzymały tytuł "Diamenty Forbesa 2011", przyznawany co roku przez miesięcznik "Forbes" przedsiębiorstwom, które najdynamiczniej zwiększyły swoją wartość w ciągu ostatnich trzech lat.
  Spółki gdańskiej Grupy Lotos otrzymały tytuł "Diamenty Forbesa 2011"

  ©Grzegorz Mehring

  - To już trzeci z rzędu "Diament Forbesa" w naszej kolekcji - podkreśla Henryk Gruca, prezes Lotosu Kolej. - Cieszymy się z tego wyróżnienia, przyznanego przez tak opiniotwórcze pismo i przygotowanego przez renomowaną agencję.

  Pierwotnie Lotos Kolej prognozowała wielkość przewozów w 2010 roku na poziomie 7 mln ton.
  - Dziś, podsumowując miniony rok, mogę powiedzieć, że przewieźliśmy niecałe 8,4 miliona ton produktów, co daje nam około 7-procentowy udział w rynku - komentuje Gruca. - To efekt oddawania do użytku kolejnych instalacji Programu 10+ i rosnącej w związku z tym masy produktów gdańskiej rafinerii.

  Spółka planuje przewieźć w tym roku 9,5 mln ton towarów. Pomogą w tym nowe lokomotywy Traxx DE, których pierwsza partia dotrze do Gdańska już w maju.

  Druga należąca do grupy kapitałowej spółka Lotos Asfalt jest krajowym liderem rynku asfaltów. Natomiast spółka Lotos Parafiny z Jasła jest jednym z największych producentów i dystrybutorów rafinowanych oraz odwanianych parafin i wosków parafinowych w Europie.

  Lotos Kolej i Lotos Asfalt zostały wyróżnione w kategorii firm o przychodach powyżej 250 mln zł, Lotos Parafiny w kategorii 50-250 mln zł przychodów.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama