Wybrzeże Gdańsk słabsze od mistrza Polski tylko o trzy bramki

Adam Mauks
Tomasz Bołt/Polskapresse
Trzech bramek zabrakło szczypiornistom gdańskiego Wybrzeża do remisu z mistrzami Polski w Kielcach. Ta porażka wstydu nie przynosi.

Szczypiorniści z Gdańska mogli czuć się niewyraźnie, jadąc do Kielc na mecz PGNiG Superligi z mistrzami Polski Vive Tauron Kielce. Ten stan pogłębiła wiadomość z Płocka, gdzie w niedzielny wieczór Vive rozbiły wicemistrza Polski - Orlen Wisłę 35:22!

Kibice siódemki Wybrzeża zadawali sobie pytanie: w jakich rozmiarach przegrają gdańszczanie, skoro druga polska siódemka przegrywa u siebie różnicą 13 bramek? Bez względu na skład, w jakim mieli wyjść na ten mecz kielczanie, to oni mogli czuć się zdecydowanym faworytem spotkania z Wybrzeżem. Ciekawostką jest fakt, że w obu drużynach grali bracia Lijewscy. Młodszy Krzysztof w barwach Vive, starszy Marcin w Wybrzeżu.

Gospodarze wyszli na ten mecz w bardzo silnym składzie, ale kibice w Hali Legionów dość niespodziewanie oglądali w pierwszej połowie wyrównany mecz. Pojedynek toczył się bramka za bramkę, a na przerwę drużyny schodziły przy remisie 13:13. Ten wynik to efekt licznych błędów w defensywie i chyba niezbyt poważnego potraktowania rywala przez kielczan. Drugą połowę Vive rozpoczęło znacznie poważniej. Szybko zdobyło 4-5 bramkową przewagę, nie powiększało jej, ale doświadczony kielecki zespół potrafił "dowieźć" tą wygraną do końca.

Vive Kielce - Wybrzeże Gdańsk 25:22 (13:13)

Vive: Szmal, Sego - Jurecki, Bielecki 3, Jachlewski 1, Strlek 2, Lijewski 5, Buntić, Musa 3, Zorman 2, Rosiński 1, Cupić 8

Wybrzeże: Plaszczak, Chmieliński - Żak, Mogielnicki 3, Jasowicz 2, Kornecki 2, Sulej 3, Rogulski 2, Prymlewicz , Papaj 1, Lijewski 2, Kondratiuk 3, Rakowski 2, Adamski 1, Abram 1, Nilsson