POMOC DLA OFIAR NAWAŁNICY
  PCK: 11 1160 2202 0000 0003 0286 5549 | CARITAS: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 Z DOPISKIEM "WICHURA" LUB SMS "WICHURA" NA NR 72052

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Rozwiń

  Czarny piątek na Pomorzu. Skutki nawałnicy nadal odczuwalne

  Nikt nie był w stanie wyobrazić sobie, jakiego spustoszenia przez zaledwie kilkadziesiąt minut będzie w stanie dokonać wiatr. Pięć ofiar śmiertelnych, setki budynków i tysiące hektarów lasu dosłownie zmiecionych z powierzchni ziemi.

  Gdański port zyskał kolejną jednostkę- holownik Vega

  Gdański port zyskał kolejną jednostkę- holownik Vega

  Jacek Klein

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Gdański port zyskał kolejną jednostkę- holownik Vega

  ©portgdanski.pl

  Gdański port zyskał kolejną jednostkę do przeprowadzania statków przez portowe akweny. Do floty WUŻ Port and Maritime Services Ltd. dołączył holownik "Vega".
  Gdański port zyskał kolejną jednostkę- holownik Vega

  ©portgdanski.pl

  Osiem lat temu zbudowała go - na zamówienie estońsko-łotewskiej firmy PKL Flote AS z siedzibą w Rydze - gdańska stocznia Marine Projects Ltd. W Tallinie służył kilka lat. Teraz zaczął służbę w Gdańsku. "Vega" (o uciągu 35 ton) zastąpić ma sprzedane, wysłużone holowniki "Atlas II" i "Herkules II".
  - Ten zakup jest elementem strategii firmy, szukającej rozwiązań zapewniających niezawodność i wysoką jakość usług holowniczych w Porcie Gdańsk - powiedział Romuald Daszuta, prezes spółki WUŻ w Gdańsku.


  "Vega" zaprojektowany został do pracy w trudnych warunkach północnego Bałtyku. Nowoczesny kadłub wyposażono w dwa główne pędniki Aquamaster US 205 o łącznej mocy przekraczającej 2800 KM. Poza dzielnością zaletą statku jest fakt, że zbudowany został w krajowej stoczni i wyposażenie jednostki wykonały firmy mające w Polsce swoje filie, co gwarantuje gdańskiemu armatorowi ekonomiczną eksploatację i tanie remonty.

  WUŻ Port and Maritime Services sp. z o.o., która powstała w 1991 roku na bazie prywatyzacji Morskiego Portu Handlowego Gdańsk, docelowo dysponować będzie trzynastoma nowoczesnymi jednostkami holowniczymi. Posłużą one obsłudze zawijających do portowych terminali ponad 3200 statków rocznie, w tym największych kontenerowców na świecie. Firma świadczy usługi holowania w porcie i na pełnym morzu, cumowania statków, lodołamania, przeładunków dźwigami pływającymi.

  j.klein@prasa.gda.pl

  ZOBACZ NASZ SERWIS SPECJALNY

  WYBORY SAMORZĄDOWE 2014 NA POMORZU

  Kandydaci, komitety wyborcze, zasady głosowania, okręgi wyborcze
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   Polecamy

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama