Łukasz Żaguń o walce Adamek - Szpilka: Dobre wieści dla...

  Łukasz Żaguń o walce Adamek - Szpilka: Dobre wieści dla polskiego boksu [KOMENTARZ]

  Łukasz Żaguń

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Przed walką Tomasza Adamka z Arturem Szpilką zastanawiałem się, co będzie lepsze dla polskiej sceny pięściarskiej - zwycięstwo starego "Górala", który z sentymentem może wspominać swoją dawną ringową formę, czy młodego, "pyskatego", ale ambitnego "Szpili", który na razie może tylko marzyć o tym, co udało się wywalczyć w karierze starszemu koledze po fachu.
  Od razu zaznaczam, że nie jestem wielkim fanem Szpilki, jego osobowości, stylu bycia, charakteru i talentu. Nadal brakuje mi u niego pokory, choć w ostatnim czasie trochę nad sobą pracował. Efekty widać, bo ten, kto bacznie śledzi jego walki, wypowiedzi i generalnie - karierę, nie może tego nie zauważyć. „Szpila” ma jednak teraz coś, czego Adamek nigdy już nie będzie miał - dobry wiek na rozkwit talentu. Ale jego przyszłość nie zależy tylko od niego samego.
  Rzekłbym nawet, że zależy w niewielkim stopniu, bo wszystko w rękach promotorów i jego obozu, który musi go odpowiednio pokierować i poprowadzić. Trenerzy mają wręcz obowiązek na okrągło wytykać mu błędy (bo tych dalej popełnia stanowczo za dużo w tej kategorii wagowej), a promotorzy muszą dobierać odpowiednich kandydatów (po zwycięstwie Adamka z motyką na słońce raczej bym się nie porywał, ale o tym chyba „Szpila” wie).

  Moim zdaniem, w nocy z soboty na niedzielę, polską scenę pięściarską obiegła dobra wiadomość. Bo tak bym określił zwycięstwo Szpilki nad Adamkiem. Nie trzymałem mocno za nikogo kciuków, ale z werdyktu zadowolony jestem. Dlaczego? Bo niesie on ze sobą potrzebną w dobie kryzysu tej dyscypliny w Polsce - nadzieję na lepsze jutro. Może Szpilka nigdy nie będzie mistrzem świata, ale nie mam wątpliwości, że ma na to większe szanse niż Adamek, który zwyczajnie się skończył (w zawodowej karierze oczywiście). Gdyby „Góral” poskromił swojego młodszego kolegę, to pewnie zostałby na scenie (choć przypuszczam, że wbrew temu, co mówi, szybko z niej nie zniknie - kasa robi swoje) i jeszcze trochę powalczył. Ale nawet gdyby dostał mistrzowską szansę, nie wierzę, by w tej formie, w tym wieku, mógł ją wykorzystać. Adamek się wypalił. A skoro „Szpila” deklaruje, że mistrzem świata zostanie (w tym momencie większość może się na głos roześmiać), to pozostaje nam rzec: trzymamy za słowo!

  Łukasz Żaguń

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Polecamy

   MISTRZOWIE SMAKU Wielki plebiscyt gastronomiczny - głosowanie rozpoczęte!

   MISTRZOWIE SMAKU Wielki plebiscyt gastronomiczny - głosowanie rozpoczęte!

   Lody Roku 2017. Kto prowadzi w naszym plebiscycie? [WIDEO]

   Lody Roku 2017. Kto prowadzi w naszym plebiscycie? [WIDEO]

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Letnie inwestycje drogowe na Pomorzu. Gdzie utrudnienia w ruchu?

   Gry On Line - Zagraj Reklama